Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ponad 5200 darmowych biletów do Parku Wodnego dla dzieci, młodzieży i seniorów

Facebook Twitter

Samorząd spożytkował wpływy z opłat koncesyjnych za alkohol i ufundował wejściówki do Paru Wodnego dla dzieci. Ponad 5 tys. biletów przekazał organizacjom pozarządowym, również z myślą o młodzieży i seniorach - podopiecznych częstochowskich placówek oraz stowarzyszeń.

Ponad 5200 darmowych biletów do Parku Wodnego
Fot. czestochowa.pl

Ponad 5200 darmowych biletów do Parku Wodnego. Kto z nich skorzysta?

Mówią prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk i Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Chrześcijańskiej Adullam:

Krzysztof Matyjaszczyk: To na pewno odciągnie od tych rzeczy, które nie służą rozwojowi osobistemu. Pokazanie naszego częstochowskiego aquaparku i możliwość skorzystania z niego, na pewno będzie źródłem inspiracji do zagospodarowania swojego wolnego czasu.

Elżbieta Ferenc: Zachęcenie dzieciaków do aktywności fizycznej. Nasze dzieci będą mogły korzystać z wszystkich atrakcji na basenie. To jest przede wszystkim integracja, cały czas edukacja z tyłu głowy, aczkolwiek przez zabawę.

Darmowe bilety wstępu do aquaparku będą nie tylko okazją do świetnej zabawy:

Wiktoria Bąk: Jesteśmy ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Autyzmem. Sama jestem mamą takiego dziecka. Dzieciaki są bardzo zadowolone, uwielbiają wodę, wyciszają się. Często mamy się grupują i wyjeżdżamy razem, więc mają bardzo dużo frajdy, bardzo jesteśmy zadowoleni z takiej akcji. Przynosi to naprawdę dużo korzyści dzieciaczkom

– ocenia Wiktoria Bąk. Taka forma wsparcia organizacji pozarządowych ma przyczynić się do promocji aktywnego i zdrowego stylu życia. To również forma profilaktyki, ale i aktywizacji społecznej osób w różnym wieku:

Elżbieta Markowska: Seniorzy są naprawdę zadowoleni. To dla zdrowia przede wszystkim. Poza tym, jak już powiedziałam, że jesteśmy od uzależnień, to niech się uzależniają od wody, czyli od basenu, od dobrych atrakcji, a przede wszystkim zdrowego stylu życia, którym również ta gimnastyka w wodzie, bo tam również można z tego skorzystać, bo daje nam siły i daje nam siłę i zdrowie w każdym wieku. Tym bardziej, iż to naprawdę wspaniały gest miasta, że możemy z tego skorzystać I oby tych akcji było coraz więcej

– dodaje Elżbieta Markowska z Częstochowskiego Centrum Aktywności Seniorów. Skorzystać mają też podopieczni placówek wsparcia dziennego, całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych, rodziny zastępcze, osoby z trzech Uniwersytetów Trzeciego Wieku i dziennych domów seniora w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023