Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Weekend 17-18 VII w Olsztynie z Festiwalem Sztuki i Wina. V-ta edycja po przerwie spowodowanej pandemią

Facebook Twitter

Wraca w połowie lipca znany już w Częstochowie i na Jurze - Festiwal Sztuki i Wina. Jest przygotowywany wspólnie przez Regionalny Ośrodek Kultury razem z gminą Olsztyn.

fot. olsztyn-jurajski.pl/

Plany ubiegłorocznej edycji pokrzyżowała jednak pandemia i powszechne zamknięcie dla kultury. Teraz wszystko odżywa, mówi dyr. ROK-u Małgorzata Majer:

Chcemy wrócić do normalności z imprezami. Mamy cały czas wystawy, nasze galerie są czynne, można przyjść obejrzeć. Najważniejsza rzecz, która nas cieszy, jako pracowników kultury, to razem z wójtem Olsztyna Tomaszem Kucharskim robimy V edycję Festiwalu Sztuki i Wina, po rocznej przerwie, 17-18 lipca, na rynku w Olsztynie. Zapraszamy Państwa serdecznie.

V-ta edycja Festiwalu Sztuki i Wina przede wszystkim ma wyróżniać się bogatym repertuarem. Przez dwa dni nie zabraknie gwiazd, rękodzieła, smakołyków, lokalnych atrakcji i szerokiej gamy muzycznych wrażeń:

Będą wystawcy z rękodziełem i z naszym swojskim jedzeniem, będzie dużo kultury, będą atrakcje dla dzieci łącznie z teatrem ulicznym, będą dwie kapele góralskie, dwa zespoły – jeden z Orawy, drugi spod Tatr. Bardzo bogaty program. Jako gwiazdę, w sobotę mamy Soykę. W niedzielę będziemy mogli usłyszeć jazz tradycyjny, który jest mocno atrakcyjny. Jest też przewidziany pokaz kulinarny.

Festiwal na rynku w Olsztynie już w weekend 17 i 18 lipca, polecała Małgorzata Majer, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj