Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Festiwal Kultury Alternatywnej eFKA z trzecią edycją startuje już dzisiaj (18.08.)!

Facebook Twitter

18 sierpnia rozpocznie się 3. Edycja Festiwalu Kultury Alternatywnej eKFA. Wszystkie wydarzenia odbędą się na scenach ustawionych przy ul. Mielczarskiego.

Fot. facebook.com/FestiwalKulturyAlternatywnej/

Impreza ma pokazać jaki potencjał tkwi w dzielnicy Starego Miasta, dla mieszkańców i przyjezdnych od kilku lat Fundacja Oczami Brata stara się odczarować tę dzielnicę.

Paweł Bilski: Przez te dwa dni, 150 artystów z terenu całej Polski, ale i nie tylko, bo też z Ukrainy i z Korei Południowej – będą brali udział właśnie w naszym festiwalu. Morze atrakcji, jeżeli chodzi o muzykę, taniec, teatr, sztuki plastyczne. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest społeczność. Ze względu na to, że staramy się budować społeczność ulicy Mleczarskiego, Starego Miasta, dlatego też wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

– mówi Paweł Bilski, prezes Fundacji Oczami Brata. Przez dwa dni na festiwalu eFKA dla uczestników przygotowano szereg atrakcji muzycznych, teatralnych, plastycznych, czy tanecznych. W kulturalny klimat wprowadzą nas też warsztaty aktorskie i reżyserskie. W zeszłym roku w trakcie takich zajęć powstała grupa improwizacji aktorskiej. Podczas tej edycji będzie można nie tylko ćwiczyć swoje umiejętności, ale też pojawi się okazja, aby do nich dołączyć

Agnieszka Łopacka: Robimy rodzaj castingu. Wystarczy nagrać swoją wizytówkę, czyli powiedzieć parę słów o sobie, o tym, kim się jest, co się robi w życiu. Bo wcale nie trzeba być aktorem i nagrać jakąś zabawną scenkę, opowiedzieć jakąś historię. To może mieć bardzo różną formę. Z tego castingu zostaną wyłonione osoby, które wezmą udział w warsztatach. Niektóre z osób zaprosimy do współpracy. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie się na stronach Teatru Nowego w Częstochowie.

– mówi Agnieszka Łopacka, na co dzień aktorka Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. W sumie zobaczymy 150 artystów z Polski i z zagranicy. W tym roku zaprezentują się także amatorzy i pasjonaci…

Krzysztof Berendt: W sobotę rusza alternatywna scena. Wszyscy chętni młodzi artyści, starsi, którzy czują w sobie tylko potencjał, chcieliby zaprezentować swoje umiejętności sami solowo lub ze swoimi zespołami mogą zgłosić się do biura Fundacji Oczami Brata, mailowo, poprzez socialmedia na naszych stronach i zaprezentować się podczas festiwalu. Tak więc zapraszamy. Można się zgłaszać cały czas.

– mówi Krzysztof Berendt, festiwalowy gość i aktor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Wstęp na festiwalowe wydarzenia jest ogólnodostępny.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024