Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W sobotę (15.02.) piłkarzy Rakowa czeka trudne zadanie

Facebook Twitter

„Czerwono-niebiescy” zagrają w Bełchatowie z aktualnym liderem Ekstraklasy – Legią Warszawa. Nasi w spotkaniu z „Wojskowymi” będą musieli radzić sobie kapitana Tomasa Petraska, który przekroczył limit żółtych kartek.

Nie pomaga też fakt, że na ławce trenerskiej zabraknie Marka Papszuna, który otrzymał w meczu Lechem czerwoną kartkę za dyskusję z sędzią Pawłem Raczkowskim:

Generalnie słowa, które padły, paść nie powinny, natomiast też trzeba zrozumieć mechanizm, który do tego doprowadził. Media to uprościły twierdząc, że chodziło o sytuację przy bramce na 2:0. Nie do końca tak było. To była eskalacja wydarzeń, które miały miejsce od początku meczu, bo z mojej perspektywy i nie tylko, bo gdyby ktoś przeanalizował dobrze ten mecz, to zauważy, że sędziowanie w nim było bardzo tendencyjne. Tych sytuacji było dużo i stąd moja frustracja (…). Tą karę przyjmuje, choć uważam ją za bardzo surową, bo odsunięcie od dwóch meczów za „nieparlamentarne” słowa i wyjście ze strefy jest to duża kara(…).

Jak nieobecność trenera Papszuna może wpłynąć na drużynę? Mówi obrońca Rakowa – Andrzej Niewulis:

Tak naprawdę zobaczymy, jaki to będzie miało wpływ. Na pewno trzymając trenera na ławce z boku, widzę go i szczególnie, gdy go słyszymy, zawsze można, wykorzystać jego podpowiedzi, więc na pewno będzie nam go brakowało, ale mecze jest jak kolejny, będzie trzeba po prostu do niego przystąpić jak najlepiej przygotowanym (…).

Początek spotkania z Legią jutro (15.02.) o 20.00 na PGE Arenie w Bełchatowie.

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FRadioJura%2Fvideos%2F474983576515556%2F&show_text=0&width=560″ width=”560″ height=”315″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allowFullScreen=”true”></iframe>

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj