Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W niedzielę (12.09) RKS Raków zagra z Lechem Poznań. Sprawdziliśmy, czy drużyna uporała się z kontuzjami

Facebook Twitter

Po przerwie reprezentacyjnej, Raków czeka trudne zdanie. Nasi piłkarze zmierzą się z aktualnym liderem Ekstraklasy – Lechem Poznań. Spotkanie z „Kolejorzem” będzie także powrotem częstochowskich kibiców na trybuny przy Limanowskiego w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zapytaliśmy o to, jak wygląda sytuacja kadrowo- zdrowotna w zespole „czerwono-niebieskich” przed meczem z ekipą Macieja Skorży:

Na ten moment w zespole nie ma żadnych nowych kontuzji i można powiedzieć, że tak naprawdę brakuje nam w kadrze, do dyspozycji trenera Marka Papszuna tylko tych zawodników, którzy są kontuzjowani przez dłuższy czas, czyli Ben Lederman i Zoran Arsenić. Oni przechodzą rehabilitację. Wszystko przebiega zgodnie z planem, także jeszcze kilka tygodni musimy na nich poczekać. Jeśli chodzi o występ Giannisa Papnikolaou czy Vladislava Gutkowski, także tych zawodników z reprezentacji młodzieżowych, to oni wrócili już do klubów. Wszystko jest w należytej gotowości. Nie ma żadnych nowych urazów. Wszyscy zawodnicy będą do dyspozycji trenera na mecz z Lechem Poznań

– informował Michał Szprendałowicz –rzecznik Rakowa. W najbliższą niedzielę zapowiada się wielkie święto piłki nożnej w Częstochowie:

Sprzedaż biletów idzie bardzo dobrze. Kiedy patrzymy na system biletowy, to można powiedzieć, że ten system jest już praktycznie, całkowicie wypełniony, jeśli chodzi o mecz z Lechem Poznań. Zostały pojedyncze bilety, także zapowiada się kapitalna atmosfera i komplet widzów przy Limanowskiego na meczu z Lechem.

Przed ostatnim spotkaniem z węgierskim MOL Fehervar, który zainaugurował działalność zmodernizowanego stadionu przy Limanowskiego, wielu kibiców narzekało, że spóźniło się na mecz. Spowodowane to było usterkami na kołowrotkach przy wejściu na stadion. Czy te problemy zostały rozwiązane?

Po meczu z Videotonem przeprowadziliśmy kilka spotkań wewnętrznych w klubie i można powiedzieć, że wszystkie wnioski i uwagi, które mieliśmy od kibiców, wszystkie wzięliśmy pod uwagę. Staraliśmy się otworzyć na wszystkie podpowiedzi, propozycje. Propozycji było całkiem sporo. Za nie wszystkie dziękujemy. Można powiedzieć, że będziemy starali się być mądrzejsi. Musimy nauczyć się tego stadionu na nowo. Pracujemy bardzo ciężko, żeby każdy kibic mógł czuć się komfortowo przy Limanowskiego i by mógł skupić się przede wszystkim na przeżywaniu tych meczowych emocji. Myślę, że z każdym kolejnym meczem będzie dużo lepiej, a na meczu z Lechem Poznań myślę, że atmosfera na stadionie będzie kapitalna. Zapraszam wszystkich kibiców do obejrzenia tego meczu z wysokości trybun i do wspierania Rakowa Częstochowa

– zapewniał i zachęcał rzecznik prasowy Rakowa Częstochowa – Michał Szprendałowicz. Spotkanie z Lechem Poznań rozpocznie się w niedzielę o 17:30.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj