Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W muzeum warsztatowo przez całe ferie, dla dzieci, młodzieży i rodzin

Facebook Twitter

Bez względu na pogodę ferie w Muzeum Częstochowskim na pewno będą udane. Pod dachem miejskiej instytucji dzieci i młodzież poznają historię, sztukę, zobaczą stałe i nowe wystawy, wezmą udział w warsztatach.

Dobra zabawa zapewniona jest każdego dnia ferii

– zapowiada Justyna Cocyk.

Warsztaty są przeróżne, zapraszamy na nie serdecznie grupy zorganizowane, uczestników indywidualnych, ale również rodziny. Dział przyrody i dział historii, dział etnografii, dział sztuki – każdy z działów Muzeum Częstochowskiego przygotował coś ciekawego. Zaczynamy 15 lutego Ludowym malarstwem na szkle – bardzo fajne warsztaty. Myślę, że coś innego dla dzieci. Jest to malowanie na szkle bądź na folii, więc bardzo fajne, ciekawe prace wychodzą. Myślę, że uczestnicy będą zachwyceni takimi warsztatami.

II tydzień ferii będzie także okazją do twórczego spędzania czasu pod okiem muzealnych instruktorów:

Można będzie ulepić naczynia gliniane, ciekawe warsztaty, oprowadzanie po Muzeum Górnictwa Rud Żelaza. Spróbujemy zaklinać zimę, będziemy tworzyć zimowe krajobrazy w Galerii Dobrej Sztuki. Warsztaty przyrodnicze, tutaj przeniesiemy się o 180 mln lat wstecz i postaramy się poznać zwierzęta jurajskiego morza. Warsztaty w ratuszu, tutaj historycy spróbują nam pokazać Częstochowę dawniej i dziś, przedstawią na fotografii, na pocztówce, będziemy porównywać, szukać Częstochowy jak wyglądała kiedyś, jak wygląda dziś. Finał ferii dla rodzin – sobota 26 lutego – bardzo ciekawe warsztaty „Geometryczne miasto”.

Pamiętajcie, że wcześniej zapisujemy się na wybrane zajęcia

– mówi Justyna Cocyk z Muzeum Częstochowskiego. Bez względu na wiek dzieciaki podczas zimowych ferii, powinny tu znaleźć interesujące zajęcia dla siebie:

Warsztaty są przeznaczone dla różnych grup wiekowych, więc myślę, że każdy o różnych zainteresowaniach, z różnych dziedzin, coś fajnego mógł znaleźć dla siebie. Nasze budynki rozmieszczone są po całej Częstochowie, także zaczynając od Parku Jasną Górą, przechodząc przez Ratusz Miejski, aż do Starego Rynku – tu nasz najnowszy obiekt, i daleko w Rezerwacie Archeologicznym na Łukasińskiego, mimo że daleko zapraszamy serdecznie. Warsztaty mamy rozmieszczone we wszystkich budynkach.

Na warsztatach obowiązuje też limit uczestników. O szczegółach w internecie informuje Muzeum Częstochowskie.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024