Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ferie w mieście: Ma być atrakcyjnie dla uczniów, którzy nie wyjadą poza Częstochowę

Facebook Twitter

Dwa tygodnie ferii w mieście i ani chwili nudy - taki cel stawia sobie miasto, które dzięki współpracy z instytucjami lokalnymi, szkołami, stowarzyszeniami i fundacjami w Częstochowie zagospodarują wolny czas dla uczniów. Jest już gotowa długa lista propozycji.

Zajęcia przede wszystkim będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach dopołudniowych przez pełne dwa tygodnie. Dołączyły się szkoły, stowarzyszenia, fundacje skupiły się na różnego rodzaju wyjściach na terenie miasta, wycieczkach autokarowych, wycieczkach turystyczno-krajoznawczych po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Ponadto kluby sportowe organizują ogólnodostępne zajęcia treningowe oraz turnieje, a także taniec sportowy

– mówi Marcin Dobrzański z magistratu. Oprócz klubów sportowych w organizację Ferii w Mieście zaangażowały się np. Muzeum Częstochowskie, OKF, Biblioteka Publiczna czy MOSiR. Szkoły organizują przede wszystkim półkolonie. Wszystkie zajęcia są ogólnodostępne, trzeba jednak skontaktować się z organizatorem, aby zapewnić miejsce dla dziecka.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2022