Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Częstochowie przybywa pożarów. O niepokojących statystykach informują strażacy

Facebook Twitter

W skali rocznej jest więcej tego typu interwencji, szczególnie było to widoczne w ubiegłym roku. Akcje podejmowano głównie w sezonie wiosennym, ale też na skutek panującej suszy i niestety... nieostrożności mieszkańców.

Pożarnicy apelują o rozwagę także przed kolejnym wiosennym sezonem:

W grupie pożarów, odnotowaliśmy 9% wzrost ilości interwencji. Jeżeli chodzi o nasze działania, wszystko zaczęło się już wiosną, rok był dość suchy. Występowały pożary nieużytków, suchych traw, lasów(…). Tego typu interwencji było bardzo dużo, w sumie 1951 pożarów.

– mówi rzecznik częstochowskiej straży st. kpt. Kamil Dzwonnik. Wczesną wiosną rok rocznie strażacy interweniują przy ciągle rosnącej liczbie pożarów traw i nieużytków rolniczych. To największa liczba zdarzeń w marcu i kwietniu.

Niepokojąca statystyka, która również się powtarza, czyli wzrost ilości zdarzeń z którymi mamy do czynienia w kwietniu. W minionym roku było ich 775(…). W marcu było ich nie wiele mniej – 685 interwencji.

Jak ocenia straż pożarna, niestety znaczną liczbę pożarów na naszym terenie prowokują nieodpowiedzialne zachowania samych mieszkańców:

W odniesieniu do pożarów można tak stwierdzić, ponieważ najczęstszą przyczyną ich powstania, była nieostrożność osób przy posługiwaniu się otwartym ogniem(…). Odnotowaliśmy również 809 interwencji przez nie zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu i w środkach transportu.

– ocenia st. kpt. Kamil Dzwonnik, rzecznik komendy miejskiej straży pożarnej w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj