Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W Adullam już przygotowania do wielkanocnego śniadania. Potrzebne jest wsparcie finansowe i produkty

Facebook Twitter

Śniadanie Wielkanocne dla osób biednych, samotnych i niepełnosprawnych, Fundacja Adullam w tym roku rozszerzy też o potrzebujących ukraińskich uchodźców. Spodziewamy się kilkuset beneficjentów świątecznego wsparcia. Przygotowane zostaną dla nich posiłki oraz paczki żywnościowe.

fot. Pixabay

Śniadanie zagości w jednej z częstochowskich szkół.

Bardzo nas cieszy powrót do Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, dlatego że wielka sala, bardzo ładne przyjęcie osób świadczy też o tym, że Śniadanie Wielkanocne ma charakter bardzo rodzinny, bardzo świąteczny i też bardzo uwrażliwiający na potrzeby drugiego człowieka. Nikt z nas się nie spodziewał sytuacji, w jakiej zostanie nam przygotowywać Śniadanie Wielkanocne, kiedy za naszą wschodnią granicą rozgrywają się dramaty ludzkie i my jako częstochowianie staramy się pomóc osobom, które nagle przyjechały do naszego miasta.

Trwa już finansowa oraz rzeczowa zbiórka produktów

– mówi Anna Klim-Jaworska z częstochowskiej fundacji. Spotkanie świąteczne w kwietniu, ale już można włączyć się w przygotowania:

Te osoby, które zjedzą na miejscu, to w większości osoby w wieku senioralnym, osoby samotne, chore, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, bezdomne bądź zagrożone bezdomnością, które też na co dzień korzystają ze wsparcia naszej stołówki. Na miejscu posiłek zje około 250 osób, około 100 otrzyma paczki na wynos. Będziemy najprawdopodobniej, jeżeli takie osoby się do nas zgłoszą, dostarczać paczki również do osób z Ukrainy.

Jeżeli chcecie poprzez organizację wesprzeć osoby potrzebujące z terenu miasta i przyjezdne, skontaktujcie się z Fundacją Chrześcijańską Adullam z ul. Krakowskiej:

Przede wszystkim bardzo zależy nam na wsparciu nas. Wpłacając dowolną kwotę dokładacie się państwo do większego dzieła. Jest nam wszystkim teraz trudno emocjonalnie, ale też logistycznie z racji galopujących cen, przygotować to na takim samym poziomie, jak wcześniej, kiedy budżet jest dużo skromniejszy, dlatego prosimy o włączenie się do akcji, wsparcie nas. Można również przynosić produkty, które będą dokładane do paczek dla osób.

O przygotowaniach do śniadania wielkanocnego rozmawialiśmy z Anną Klim-Jaworską.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2023