Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W weekend zbiórka żywności. Bank Żywności jak zawsze prosi o pomoc przed Wielkanocą

Facebook Twitter

W tym roku przed Wielkanocą znów Banki Żywności w całym kraju poproszą nas o przekazanie artykułów spożywczych biednym i potrzebującym. Wszystko też na rzecz akcji niemarnowania jedzenia.

Społeczna lodówka zbiórka żywności

Zbiórka żywności

Wielkanocna Zbiórka Żywności potrwa przez cały piątek i sobotę 15-16 marca w zaprzyjaźnionych placówkach handlowych. Zbiórka z udziałem wolontariuszy zagości w ponad 30 sklepach w Częstochowie i całym regionie:

Norbert Kępiński: Piątek, sobota- rozpoczynamy kolejną Wielkanocną Zbiórkę Żywności w ponad 30 sklepach na terenie Częstochowy i większych miastach regionu. Są to te same sklepy co w poprzednich akcjach, więc myślę, że osoby, które wpierają nas przed świętami bez problemu do takiego sklepu trafią i będą mogły przekazać produkty żywnościowe dla osób potrzebujących. Nie chodzi o to żeby kupować reklamówki produktów i wydawać nie wiadomo ile pieniędzy, chodzi o to żeby jak najwięcej ludzi przekazało 1 lub 2 produkty, wtedy będzie to gwarancja tego, że tonaż pozyskany w czasie akcji, na pewno pozwoli wesprzeć jak  największą grupę beneficjentów.

Jak mówi Norbert Kępiński, prezes Banku Żywności w Częstochowie, produkty pozyskane podczas akcji trafią do osób chorych, niepełnosprawnych, bezdomnych, dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem, a także do specjalnych organizacji. Jakiego rodzaju żywność najlepiej przekazać na rzecz zbiórki?

Norbert Kępiński: Prosimy o produkty trwale pakowane, o produkty z bezpieczną datą przydatności do spożycia. Wprawdzie do świąt nie będzie dużo czasu i większość produktów na pewno będzie z bezpiecznym terminem przydatności, ale są produkty które psują się szybciej i takich unikajmy. Prosimy o produkty typu konserwy, tłuszcze, makarony, kasze, ryże, cukier, trochę słodyczy też by się przydało, bo dzieci i młodzież zawsze czekają na jakiś słodki dodatek na święta.

Dziś i jutro (15-16.03.) wolontariusze będą zbierać produkty spożywcze w ramach Wielkanocnej Zbiórki Żywności, do specjalnie oznaczonych koszyków rozmieszczonych w marketach. Przekazane zostaną osobom potrzebującym i znajdującym się w trudniej sytuacji życiowej. Taki jest zawsze cel zbiórki powtarzanej dwa razy w roku, przed świętami:

Norbert Kępiński: W tym szerokim pojęciu mieszczą się zarówno osoby starsze, właściwie grupa seniorów jest coraz większa, zbieramy także dla rodzin wielodzietnych, dla osób bezdomnych, niepełnosprawnych, dla świetlic dziecięco-młodzieżowych. Zbieramy dla różnych instytucji, dla organizacji i one już wśród swoich podopiecznych odpowiednio te produkty zagospodarują, w formie paczek czy posiłków tuż przed świętami, może w trakcie świąt.

Szukajcie specjalnych oznaczeń Banków Żywności i wolontariuszy w sklepach w ten weekend, mówił Norbert Kępiński.

zbiórka żywności

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024