Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Viva Polonia!” – wernisaż wystawy malarstwa Pawła Hajncla zapowiada Centrum Promocji Młodych

Facebook Twitter

Jak czytamy w zaproszeniu to jeden z najbardziej radykalnych artystów w Polsce. Jego akcje w przestrzeni publicznej dały powody do ogólnopolskich debat w mediach, o jakości, zależnościach i funkcjach społecznych. Wernisaż w piątek (12.02.) o 18.00.

Paweł Hajncel pracuje w dwóch obszarach: wewnętrznym, czyli pracowni, gdzie pielęgnuje i rozwija osobiste wątki, uprawiając malarstwo, rysunek, formy rzeźbiarskie, filmy video, i zewnętrznym, w przestrzeni poza pracownią, gdzie zabiera głos w sprawach społecznych, próbując kreować i wpływać na otaczającą rzeczywistość.

Łódzki artysta jest członkiem niezależnych grup i stowarzyszeń artystycznych: Stowarzyszenie Twórców Kultury Niezależnej Kil-210, Stowarzyszenia Galeria Xylolit, Legenda Grupa Momentaryzm Ścierwo, hardpunkowej grupy Pogodancepolo i TTCCzarny Niejadek, Human-ex, Gruse Hajncel Group, Rewolucja 2010, Kultura Aktywna, Nasza Wiara.

Współpracował z tygodnikiem „Przekrój”, gdzie publikowany był jego cykl „Tekturowo”. Uczestnik festiwali sztuki, wystaw zbiorowych, wystaw indywidualnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Austrii, Rosji, Szwecji, USA, na Litwie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024