Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Wystawa malarstwa Grażyny Węgielskiej w Częstochowie

Facebook Twitter

W samym sercu Częstochowy, w Galerii ART FOTO Regionalnego Ośrodka Kultury, rozpoczęła się niezwykła wystawa malarstwa, która z pewnością przyciągnie uwagę miłośników sztuki.

Wystawa malarstwa Grażyny Węgielskiej
Wystawa malarstwa Grażyny Węgielskiej fot.rok.czestochowa.pl

Wystawa malarstwa Grażyny Węgielskiej

Grażyna Węgielska, uzdolniona artystka związana z Częstochowskim Stowarzyszeniem Plastyków Jerzego Dudy Gracza, prezentuje swoje prace, zapraszając widzów do świata pełnego barw i emocji. Wernisaż odbył się we wtorek, a miłośnicy sztuki będą mieli okazję podziwiać dzieła Węgielskiej do 9 lutego. Co ważne, wstęp na wystawę jest wolny.

Wystawa malarstwa Grażyny Węgielskiej fot.rok.czestochowa.pl

Grażyna Węgielska

Po przejściu na emeryturę, odkryła swoją pasję do malarstwa, co okazało się początkiem fascynującej podróży przez świat sztuki. Specjalizując się w malarstwie olejnym, artystka znalazła w nim sposób na wyrażanie siebie i swoich emocji. Przystąpienie do Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków pozwoliło jej spojrzeć na swoją twórczość z szerszej perspektywy, a malarstwo plenerowe stało się kolejnym etapem w jej artystycznej drodze. Krajobrazy jurajskie, sceny marynistyczne to tylko niektóre z motywów, które można odnaleźć w jej pracach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024