Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przebudowa lokalnych dróg. Część prac na finiszu, ale drogowcy planują dalsze inwestycje

Facebook Twitter

Wyjeżdżamy na drogi w przebudowie w Częstochowie. Oprócz dużych inwestycji drogowych trwają obecnie prace na kilku odcinkach dróg lokalnych.

Przebudowa lokalnych dróg

Drogowcy w dzielnicach w kilku punktach kończą prace, inne inwestycje są jeszcze w planach MZD.

Maciej Hasik: Trwają obecnie prace na kilku odcinkach dróg lokalnych. W ostatnią fazę wchodzi przebudowa ulicy Wyszyńskiego na odcinku od ulicy Świętej Jadwigi do ulicy Podhalańskiej. Na remontowanym odcinku pojawiła się już warstwa wiążąca nowej nawierzchni. Na ulicy Oficerskiej przebudowa drogi dotyczy odcinka od ulicy Skrzetuskiego do ulicy Łączności. Koszt zadania to niespełna 2 miliony złotych. Na Oficerskiej obecnie układane są pierwsze warstwy nawierzchni jezdni. Tej jesieni droga zostanie w pełni oddana do użytku mieszkańcom.

W najbliższych tygodniach planowane jest dokończenie wspomnianych inwestycji, mówi Maciej Hasik. Inne lokalne drogi są w przebudowie i czekają na finisz prac. Gdzie jeszcze trafimy na ekipy drogowe? Na pewno w południowych dzielnicach Częstochowy.

Maciej Hasik: Nawierzchnia pojawiła się już na przedłużeniu ulicy Bienia od ulicy Bohaterów Katynia do ulicy Rakowskiej. Koszt robót to 429 tysięcy złotych. Prace przy budowie tego ważnego drogowego łącznika dzielnicowego zostaną sfinalizowane do końca tego tygodnia. Zakończyły się już prace związane z podniesieniem parametrów technicznych ulicy Zamiejskiej, które były związane m.in. z wykonaniem podbudowy, a koszt robót to niespełna pół miliona złotych.

Jak dodaje rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg, kolejne inwestycje są w trakcie realizacji, inne w fazie przetargów, wszystko wskazuje na to, że uda się je zrealizować jeszcze w tym sezonie. O jakie lokalizacje chodzi?

Maciej Hasik:  W trakcie realizacji są obecnie w Częstochowie także roboty przy przebudowie ulicy Gminnej. Odcinek od firmy Włodar do ul. Dedala. Wkrótce ruszą także prace związane z podniesieniem parametrów technicznych ulicy Jemiołowej. Trwa przetarg na przebudowę ulicy Sosnowej, gdzie planowana jest przebudowa jezdni, chodnika, miejsc postojowych. W przygotowaniu także remont ulicy Rzemieślniczej.

Podsumowywał dzielnicowe prace drogowe – Maciej Hasik z MZD w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2023