Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ulicą Krakowską znów będzie można dojechać do al. Wojska Polskiego. To nie jedyne zmiany, które wprowadza MZD…

Facebook Twitter

Jest dobra informacja dla kierowców - będą zmiany w alei Wojska Polskiego. Do czasu wyłonienia w przetargu nowego wykonawcy inwestycji i wznowienia prac, MZD udrożni prawoskręty, to znacznie ułatwi poruszanie się częstochowskim odcinkiem DK91.

fot. mzd.czest.pl

Zmiany mają zostać wprowadzone jeszcze w tym tygodniu

– mówi Maciej Hasik rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie. O które prawoskręty chodzi?

Maciej Hasik: Z ul. Krakowskiej w al. Wojska Polskiego, z Wojska Polskiego w Rejtana, z Rejtana w Wojska Polskiego i z Wojska Polskiego w ul. Krakowską. W przyszłym tygodniu na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg mają zostać udrożnione wszystkie lewoskręty w obrębie przebudowywanego skrzyżowania, w miejscu starej estakady, czyli u zbiegu al. Wojska Polskiego, Jagiellońskiej i al. Pokoju. Pamiętajmy, że o obowiązywaniu danego rozwiązania w organizacji ruchu decydują znaki pionowe i poziome. Nie jedźmy na pamięć i zachowajmy ostrożność w obrębie placu budowy.

Przebudowa alei Wojska Polskiego to największa we współczesnej historii Częstochowy inwestycja drogowa. Po wycofaniu się jednak konsorcjum firm z placu budowy, realizacja dalszych prac stanęła. Przetarg na nowego wykonawcę został już rozpisany:

Maciej Hasik: Procedura postępowania przetargowego – przetarg nieograniczony, dostępny jest jego szczegółowy zakres, specyfika na stronie MZD. Tam też potencjalni wykonawcy będą mogli zaznajomić się ze specyfikacją i poznamy ich oferty, zainteresowanych podmiotów za około miesiąc. Wówczas będziemy mogli powiedzieć więcej. Po spełnieniu procedur biurokratycznych, niezbędnych, jeśli chodzi o prawo zamówień publicznych i praworządność zamówień publicznych, by móc przystąpić później niezwłocznie już fizycznie do prac na placu budowy i przekazać plac budowy temu, kto się zobowiąże do wykonania tego zadania w terminie do końca 2023 roku, bo taki termin jest oczekiwany przez zamawiającego, czyli Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie.

Jak mówi Maciej Hasik:

Służby MZD dopełnią wszelkich starań, by w drugiej połowie 2023 roku przebudowa zakończyła się powodzeniem.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023