Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Utrudnienia na DK46. Kolejne zmiany już obowiązują, jak je ominąć?

Facebook Twitter

To ważne informacje dla kierowców. którzy poruszają się wylotówką z Częstochowy w kierunku Blachowni, Herbów i dalej do Opola. Przebudowa DK 46 weszła w kolejny etap realizacji. W związku tym, od tego tygodnia drogowcy wyznaczyli dodatkowe wahadła.

O odcinkowych zmianach przypomina zmotoryzowanym Miejski Zarząd Dróg:

Maciej Hasik: Od skrzyżowania ulic Przejazdowej z ulicą Przelotną do skrzyżowania ulicy Przejazdowej z ulicą Energetyków. Ruch będzie odbywał się tam wahadłowo, przy sterowaniu sygnalizacją świetlną po prawej stronie, od strony kolei, na wykonanej obecnie nawierzchni bitumicznej. Prace budowlane będą zaś prowadzone po lewej stronie jezdni

– tłumaczy Maciej Hasik – rzecznik Zarządu Dróg w Częstochowie. Drogowcy proszą o zachowanie ostrożności w obrębie prowadzonej rozbudowy:

Maciej Hasik: Od granic miasta do skrzyżowania ulicy Przejazdowej z ulicą Szybową, wprowadzony zostanie tam ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Jednocześnie informujemy, że ruch wahadłowy z odcinka skrzyżowania ulicy Przejazdowej z ulicą Szybową do skrzyżowania ulicy Przejazdowej z ulicą Marynarską zostanie zastąpiony ruchem w obu kierunkach po nowej nawierzchni bitumicznej bez sterowania sygnalizacją świetlną.

Jak ominąć miejsca z wahadłowym ruchem i tymczasową sygnalizacją? Kierowcy mogą kierować się na autostradową obwodnicę miasta:

Maciej Hasik: Wszystkie prace związane z gruntowną przebudową ulic Głównej i Przejazdowej wraz z budową nowego śladu DK46, tzw. obejścia ulicy św. Barbary, mają zakończyć się w 2. połowie 2023 roku. Przypomnijmy, że zadanie realizowane w ramach programu „Lepsza komunikacja w Częstochowie” jest drugą co do wielkości, największą inwestycją drogową we współczesnej historii miasta. Jej koszt to blisko 100 mln zł, a budowa dofinansowana jest także ze środków Unii Europejskiej. Przepraszamy za utrudnienia.

– informował rzecznik MZD w Częstochowie.

 

Zobacz także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024