Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Układanie nowej nawierzchni w Alei Wojska Polskiego trwa na całego. To wyścig z czasem i mrozem [FOTO]

Facebook Twitter

Terminy się kończą, a jednak ekipy wykonawcy ciągle pracują na przebudowie miejskiego odcinka DK 91. Firma NDI miała nieco ponad rok na dokończenie zasadniczych robót przy rozpoczętym przez poprzedniego wykonawcę odcinka al. Wojska Polskiego.

Alei Wojska Polskiego
mat. prasowe

Trwa układanie nowej nawierzchni w Alei Wojska Polskiego

Teraz ekipy starają się dokończyć prace w tym roku i wygrać z zimą, która utrudnia dodatkowo układanie nowej nawierzchni.

Karolina Nalepa: Dzisiaj pracujemy ze wsparciem nagrzewnicy gazowej, która umożliwia nam pracę w odmiennych warunkach atmosferycznych na budowie. Jest to technologia stosowana powszechnie w Skandynawii. W Polsce też wiele firm stosuje to w momencie, kiedy trzeba prace dokończyć, a nie ma warunków. Wywołujemy tak jakby sztuczne warunki po prostu zabudowy, żeby uzyskać zgodne ze specyfikacją parametry.

Aby budować drogę w trakcie przymrozków, nie było innego rozwiązania, jak tylko posłużyć się taką technologią

– tłumaczy Karolina Nalepa – główny technolog NDI nadzorująca prace w Częstochowie.

Układanie nowej nawierzchni w Alei Wojska Polskiego/ mat. prasowe

Miejski Zarząd Dróg czeka na finał przebudowy, podobnie jak kierowcy:

Maciej Hasik: Na budowie nowej alei Wojska Polskiego w Częstochowie kontynuowane są pozostałe do wykonania prace drogowe. Dzięki sprowadzeniu specjalistycznego sprzętu możliwe jest także układanie masy bitumicznej, pomimo zimowych warunków atmosferycznych. Moce przerobowe maszyny pozwalają na przygotowanie około 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni drogi dziennie. Wykonawca pracy deklaruje zakończenie robót zasadniczych z końcem roku, co pozwoli na powrót ruchu kołowego na Nową Aleję Wojska Polskiego w Częstochowie

– dodaje Maciej Hasik, rzecznik w MZD. Przypomnijmy potrzebne będą jeszcze odbiory techniczne, ewentualne poprawki i dopuszczenie do ruchu, a także rozliczenie inwestycji. Trwa wyścig z czasem, mimo zimowych warunków prace trwają w trybie ciągłym:

Karolina Nalepa: Nagrzewnica działa w ten sposób, że od spodu grzeje podłoże. Za maszyną mamy temperaturę w granicach 70-80 stopni. Następnie będziemy wykonywać skropienie i układać mieszankę

– powiedziała nam technolog wykonawcy prac w al. Wojska Polskiego Karolina Nalepa.

Czytaj także:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj