Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ale prezent na Mikołaja! Aleja Wojska Polskiego w części otwarta dla ruchu!

Facebook Twitter

To jest bardzo ważna informacja dla kierowców. 6 grudnia, to nie tylko Mikołajki. Jutro przejedziemy pierwszy raz po nowej alei Wojska Polskiego w Częstochowie. O tym poinformował w mediach społecznościowych prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

DK91 w Częstochowie
fot. FB/Krzysztof Matyjaszczyk

Aleja Wojska Polskiego – ruch częściowo wróci na drogę

Ruch będzie możliwy w środę „mniej więcej” od godziny 12:00. Ale podkreślmy, to dotyczy jedynie fragmentu gierkówki – od al. Jana Pawła II do zjazdu na teren Galerii Jurajskiej i innych obiektów handlowych położonych w tym rejonie. Co ważne ruch będzie odbywać się jednym pasem jezdni.

Jak informuje prezydent Krzysztof Matyjaszczyk:

Udrożnienie tego połączenia usprawni obsługę terenów handlowych, jak i poprawi ruch w centrum miasta. Ułatwiony zostanie bowiem dojazd m.in. do ulicy Krakowskiej odciążając ul. Warszawską na newralgicznym odcinku od Ronda Trzech Krzyży do pl. Daszyńskiego, efektem tego rozwiązania powinno być też łatwiejsze niż dotąd poruszanie się ul. Wilsona.

Ze względów bezpieczeństwa dla jadących z północy al. Wojska Polskiego dojazd do udrożnionego odcinka możliwy będzie poprzez nawrotkę w al. Jana Pawła II przed Rondem Trzech Krzyży.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024