Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

UJD zaprasza na Dzień Otwarty

Facebook Twitter

Dzień Otwarty na uniwersytecie w Częstochowie, wreszcie stacjonarny, w formie spotkań i zwiedzania wydziałów, a nie w formie prezentacji internetowej. W ostatnich latach organizację takich imprez pokrzyżowała pandemia.

Tym razem 24 marca Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza otworzy swoje drzwi dla wszystkich chętnych:

Marek Makowski: Przygotowaliśmy bloki i każdy z sześciu wydziałów uczelni prezentuje swoje możliwości. To, co ma najlepszego, to czym chciałby się zaprezentować, jak również przekazać informacje o tym, jak studiuje się na konkretnym kierunku. W ramach tych wszystkich kierunków będzie można uzyskać konkretne informacje jak się studiuje, jak wygląda ten proces, gdzie odbywają się praktyki, ile jest zajęć, jak te zajęcia wyglądają. W tym dniu otwartym zawsze uczestniczą studenci, czyli najlepsza możliwość dowiedzenia się od najlepszego źródła, czyli od studentów.

Dzień Otwarty to dobra okazja by poznać wydziały, zaplecze uczelni, wykładowców i kierunki dla tych osób, które ze studiowaniem w Częstochowie wiążą najbliższą przyszłość – przekonuje Marek Makowski. Na młodzież szkół średnich będzie czekać bogaty program dnia:

Marek Makowski: Rozpoczniemy widowiskiem inaugurującym Dzień Otwarty zatytułowany „Uniwersytet dla Ziemi w stronę energii życia”. I to widowisko jest przygotowywane w auli przy alei Armii Krajowej 13/15. Początek o godzinie 9:00. Natomiast już w tym czasie równolegle szereg innych wydarzeń, czyli różnego rodzaju pokazy, prelekcje, koncerty, warsztaty, wykłady, ćwiczenia. Wszelkie formy, którymi możemy się szczycić. Możemy zainteresować kandydatów i tych, którzy chcieliby poznać od środka Uniwersytet.

To również szansa na uczestnictwo w popularyzujących naukę wydarzeniach, informuje Biuro Promocji UJD w Częstochowie:

Marek Makowski: Wzorem minionych lat będą mogli uczestniczyć namiastkę tego, z czym kojarzy się uczelnia wyższa. Z pewnością dla wielu będzie to pierwsze takie doświadczenie, stąd liczymy na zainteresowanie. Być może dla kogoś, kto jest humanistą, nagle się okaże, że odkrył w sobie jakąś nową pasję, nowe hobby, a może i sposób na życie. Stąd zdarza się, że ludzie, którzy kończą np. profil humanistyczny, nagle trafiają zupełnie w nieoczekiwane miejsce, na zupełnie inny wydział, na zupełnie inny kierunek studiów, niż mogłoby się to wydawać jeszcze w szkole średniej.

Dzień Otwarty UJD 24 marca od godz. 9.00. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w: pokazach, eksperymentach, koncertach, wykładach, warsztatach, konkursach z nagrodami, zwiedzić nowoczesne laboratoria i sale wykładowe.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023