Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Brakuje studentów, mimo ogromnego zainteresowania. Kierunek lekarski UJD nie ma kompletu

Facebook Twitter

Tegoroczna rekrutacja na kierunek lekarski prowadzony przez UJD biła rekordy popularności. Na 60 miejsc na studiach stacjonarnych chęć studiowania zgłosiło ponad 1900 kandydatów, a na 30 miejsc niestacjonarnych - prawie 250.

Zimowa rekrutacja na studia
fot. www.ujd.edu.pl

Kierunek lekarski UJD – pytań i chętnych było sporo

Finalnie nigdzie nie zebrał się komplet.

Marek Makowski: Studenci aplikujących na studia w naszym uniwersytecie mogą również składać dokumenty na inne uczelnie. Robią to czasami nawet na bardzo wiele uczelni i później następuje proces rezygnacji, czasami też rezygnacja, jak nas nie informują. My z kolei sięgamy do list rezerwowych. Zdarza się, że osoby przyjęte na studia z listy rezerwowej również rezygnują na skutek tego, że dostały się w innym mieście na studia. I to powoduje, że ciągle sięgamy do listy rezerwowych. Proponujemy to nowym kandydatom.

Co stało się ze studentami, którzy chcieli studiować w Częstochowie? W dużej mierze rozpierzchli się po innych ośrodkach akademickich.

nie wszyscy studenci, którzy podjęli naukę, wciąż ją kontynuują po pierwszym roku

– mówi Marek Makowski – rzecznik Uniwersytetu Jana Długosza

Marek Makowski: W zeszłym roku na studia stacjonarne przyjęliśmy 56 osób oraz na studia niestacjonarne 26 osób. Studentów ubyło na drugim roku studiów stacjonarnych, kształci się obecnie 50 osób, a na studiach niestacjonarnych 23 osoby. Są tutaj oczywiście rezygnacje, ale również fakt, że nie wszyscy podołali warunkom studiowania, nie wszyscy podołali wymogom, jakie stawiane są przed studentami tego kierunku.

Podobnie sytuacja wyglądała przed rokiem, wyjaśnia rzecznik częstochowskiej uczelni. Nie wszyscy deklarujący podjęcie studiów, ostatecznie zdecydowało się na naukę w Częstochowie. Rok akademicki trwa od kilku tygodni, nadal można jeszcze aplikować na kierunek lekarski.

Marek Makowski: Rekrutacja na kierunek lekarski w Uniwersytecie Jana Długosza jeszcze trwa, choć liczymy, że już niedługo się zakończy. Zrekrutowało się 51 studentów na studiach stacjonarnych oraz 24 osoby na studia niestacjonarne. Ja może dodam, że miarą jest określony limit przyjęć, wynosi 60 osób na studia stacjonarne oraz 30 miejsc na studia niestacjonarne. Czyli rekrutacja potrwa, dopóki nie wypełnimy tego limitu.

Mimo ogromnego zainteresowania studiami lekarskimi, nie mamy na UJD kompletu studentów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024