Udany sportowy weekend dla częstochowian

Pierwsze zwycięstwo piłkarzy Rakowa na wyjeździe! Znakomity początek sezonu częstochowskiego AZS-u. I jeszcze zawodnicy Włókniarza, którzy odnotowali w niedzielę (2.10) dobry występ w barażowym spotkaniu w Gnieźnie.

W sobotę (1.10)  siatkarze częstochowscy rozgromili na parkiecie zawodników Jastrzębskiego Węgla. Nasi akademicy pokonali rywali w Hali Polonia 3:1. Goście uważani za faworyta spotkania odnieśli zwycięstwo tylko w pierwszym secie. Kolejne trzy AZS rozegrał na swoją korzyść.  Po meczu kapitan Jastrzębskiego Węgla, Zbigniew Bartman chwalił przeciwników:

Było to udane wprowadzenie w nowy siatkarski sezon, po nie do końca udanych występach w warszawskim memoriale.

Pierwsze zwycięstwo piłkarzy Rakowa na wyjeździe! W miniony piątek (30.09) nasz zespół pokonał Energetyk ROW Rybnik 4:2. Mecz zaczął się jednak dla nas źle. W 16 minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Jarosława Wieczorka. Piłkarze Rakowa nie załamali się i jeszcze przed przerwą wyrównującą bramkę zdobył Rafał Czerwiński. W drugiej połowie klasycznym hat-trickiem popisał się Maciej Gajos, na co ROW odpowiedział tylko jednym trafieniem. Bohater meczu cieszył się z wygranej i trzech strzelonych goli:

Po piątkowej wygranej Raków ma 16 punktów i awansował na 10 miejsce w tabeli grupy zachodniej drugiej ligi. W najbliższą sobotę (8.10) do Częstochowy przyjeżdża Calisia Kalisz.

Zawodnicy Włókniarza odnotowali w niedzielę (2.10) dobry występ w barażowym spotkaniu w Gnieźnie. Z tamtejszym Startem zwyciężyli 47:43. Walka była wyrównana ale to nasi żużlowcy okazali się skuteczniejsi i mogą pewniejsi wyczekiwać rewanżowego spotkania na własnym torze. Ten mecz już za dwa tygodnie. Druga wygrana zapewni nam utrzymanie się w ekstralidze.