Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Kierowcy sprawdzali światła w autach [FOTO]

Facebook Twitter

W Częstochowie, Mstowie i Wancerzowie - kierowcy znów chętnie regulowali za darmo oświetlenie w swoich samochodach. W sobotę (18.11.) odbyła się kolejna odsłona policyjnej akcji "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo", przygotowana we współpracy z 6 stacjami kontroli pojazdów.

Twoje światła
fot.czestochowa.policja.gov.pl

„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”- akcja policji

Policjanci z miejskiej komendy przypominają, dlaczego to takie ważne:

Marcin Knysak: Nieprawidłowo ustawione światła sprawiają, że to nasze przedpole jest widziane w obszarze, kiedy już mamy zmierzch, bardzo bliska odległość przed naszym pojazdem, a nam chodzi o to, żeby to przedpole było widoczne w dużej odległości. W momencie, kiedy mamy osobę pieszą, która podróżuje po jezdni, gdzie nie ma chodnika, to tę osobę zauważamy z bardzo bliskiej odległości. Natomiast jeżeli są prawidłowo ustawione światła, tego pieszego jesteśmy w stanie zauważyć z dużej odległości. Dodatkowo, jeżeli pieszy korzysta z elementów odblaskowych, co jest obowiązkiem poza obszarem zabudowanym, to w każdej chwili możemy odpowiednio zareagować.

fot.czestochowa.policja.gov.pl

Kolejna taka możliwość, by sprawdzić stan techniczny oświetlenia i jego ustawienia- jeszcze 9 grudnia. O policyjnej akcji na rzecz poprawy bezpieczeństwa mówiła podczas jej inauguracji asp. szt. Barbara Poznańska, rzecznik częstochowskiej policji.

Marcin Knysak: Kierujący zupełnie bezpłatnie może dowiedzieć się, czy jego światła są prawidłowo ustawione. Jest to niezmiernie ważne właśnie teraz, w tym okresie, gdzie ta widoczność jest słaba, warunki pogodowe są różne, trudne dla kierujących. Te światła stanowią jednak istotne znaczenie, dlatego, że mając prawidłowo wyregulowane światła, kierujący jest w stanie zauważyć każdą przeszkodę na drodze, a tym bardziej pieszego, który idzie poboczem czy też drogą. Wówczas prawidłowo ustawione i wyregulowane światła mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

fot.czestochowa.policja.gov.pl

W ramach akcji diagności z Częstochowy i okolic służą swoją radą i pomocą. Zajmą się stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem reflektorów samochodowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj