Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Policyjne kontrole autokarów. Jak je zgłosić?

Facebook Twitter

Ferie w naszym województwie oznaczają kontrole autokarów, którymi podróżuje młodzież na wypoczynek. Ciągle jeszcze zdążycie zgłosić taką kontrolę, jeżeli wyjazd planowany jest np. w drugim tygodniu ferii.

Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Policyjne kontrole autokarów

Marcin Knysak: Aby zgłosić taką kontrole autokarów należy z odpowiednim wyprzedzeniem poinformować dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie telefonicznie bądź mailowo. Miejscem wyznaczonym do kontroli takiego autobusu jest rynek wielu miejski. Z uwagi na to, że policjanci mogą przeprowadzić tam kontrole w sposób bezpieczny.

Ważne, aby nasi uczniowie pojechali na zimowisko bezpiecznie i sprawnym pojazdem, mówi sierż. szt. Marcin Knysak z Miejskiej Komendy Policji w Częstochowie. Kontaktując się z wydziałem ruchu drogowego wystarczy podać termin wyjazdu oraz liczbę autokarów:

Marcin Knysak: Podczas kontroli policjanci zwrócą uwagę m.in. na stan techniczny pojazdu i wyposażenie, czas pracy kierowców, uprawnienia oraz ich stan psychofizyczny i trzeźwość. Kontrole autobusu mogą być przeprowadzane też w sąsiednich powiatach. Jeżeli chodzi o Komendę Powiatową w Kłobucku, miejscem wyznaczonym jest parking przy ulicy Targowej. Natomiast jeżeli chodzi o Komendę Powiatową w Lublińcu jest to parking przy ulicy Paderewskiego.

Jak słyszymy, policja zadba o drogowe bezpieczeństwo kompleksowo. Jest jeszcze jeden sposób, aby samemu skontrolować autokar:

Marcin Knysak: Na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl każdy może sprawdzić zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu osób. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego pojazdu, otrzymamy informację o aktualnym ubezpieczeniu pojazdu oraz aktualnych badaniach technicznych. Dodatkowo otrzymamy informację, czy pojazd nie figuruje jako zarejestrowany lub kradziony.

Dodaje sierż. szt. Marcin Knysak z częstochowskiej policji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj