Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

W soboty darmowa pomoc diagnostów: Policja w akcji Twoje światła – nasze bezpieczeństwo

Facebook Twitter

Policjanci przypominają, aby sprawdzić światła w swoich samochodach. Ich sprawność, ustawienie, czy jakość żarówek. Musimy być bowiem dobrze widoczni w okresie jesienno-zimowym, ale też nie możemy oślepiać na drodze kierowców jadących z naprzeciwka. Stąd akcja "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo".

Twoje światła - nasze bezpieczeństwo
Fot. czestochowa.policja.gov.pl

Twoje światła – nasze bezpieczeństwo

Akcja oficjalnie rozpoczęła się w Częstochowie:

Dariusz Osuchowski: Akcja jest kontynuowana od kilku lat. Uważam, że z wynikiem pozytywnym i ma to dobry wpływ na kierowców. Jakość świateł czy stanu technicznego jest coraz wyższa. Prawidłowo, po wymianie każdej żarówki, powinno się podjechać na stację i sprawdzić czy żarówka jest prawidłowo ustawiona. Tylko trzeba jeszcze uważać, że jak się nieraz kupuje żarówki, bo w internecie są żarówki, które to mówiąc krótko świecą bardzo ostro, które nie posiadają homologacji i kierowcy sobie je montują, chcą mieć lepsze światła i potem efekt jest taki, że ktoś jedzie z przeciwka i po prostu go bardzo, bardzo razi

– mówi Dariusz Osuchowski z Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Częstochowie. Jeszcze przez 3 soboty: 28 października, 18 listopada oraz 9 grudnia kierowcy będą mogli za damo w wyznaczonych stacjach wyregulować oświetlenie samochodu. Namawia do tego częstochowska drogówka:

Marcin Knysak: Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę, to przede wszystkim, czy to oświetlenie w ogóle działa, czy wchodząc do samochodu, rozpoczynając jazdę widzimy, czy wszystkie żarówki nam w samochodzie świecą. Natomiast w momencie kiedy rozpoczynamy jazdę,  możemy zwrócić uwagę na to, na jaką wysokość światła świecą. Jest to bardzo duży odsetek pojazdów i przeprowadzonej kontroli. W momencie kiedy stwierdzamy taką niezgodność, mamy możliwość zatrzymać dowód rejestracyjny i skierować na takie badania cząstkowe, aby kierujący naprawili oświetlenie

– informuje sierż. szt. Marcin Knysak z częstochowskiej komendy policji.

Akcja Twoje światła – nasze bezpieczeństwo/ Fot. czestochowa.policja.gov.pl

W naszym mieście w akcji „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, biorą udział 4 stacje, a w regionie stacja w Mstowie i Wancerzowie. Sami częstochowscy kierowcy, wydają się podchodzić do tematu widoczności na drodze coraz bardziej odpowiedzialnie:

Musimy mieć dobrą widoczność, jeśli jedziemy, żebyśmy widzieli na poboczu kto idzie.

To jest fajna akcja, że przy okazji robienia przeglądu tak naprawdę można od razu mieć sprawdzone światła, bo jednak to świadczy o jakiejś takiej naszej odpowiedzialności.

Jeżeli dużo jeździmy, to widać, że niektóre samochody oślepiają kierowców. Dlatego stwierdziliśmy, że mimo że samochód jest w miarę nowy, lepiej to sprawdzić.

Wpływa na nasze bezpieczeństwo na drodze. Także uważam, że w porządku, że fajnie i warto z tego korzystać jak już jest opcja.

Musimy dbać o to, o bezpieczeństwo kierowców, którzy jadą z naprzeciwka, żebym ja ich nie oślepiał

– tyle częstochowscy kierowcy i corocznej inicjatywie na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Akcję w Częstochowie zainicjowano w ostatnią sobotę (21.10). Pamiętajcie reflektory w samochodach przetestujecie i ustawicie bezpłatnie jeszcze przez 3 kolejne soboty.

Kierowcy mogą sprawdzić światła w pojazdach w dniach: 28.10, 18.11 oraz 9.12.2023 roku w wybranych stacjach diagnostycznych na terenie Częstochowy:

  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Częstochowa, ul. Łukasińskiego 32/38 tel. 34 323 11 86
  • Speed Car Częstochowa ul. Kisielewskiego (Obok M1), 42-200 Częstochowa tel. 34360 77 07
  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów ul. Sikorskiego 82/89, 40-200 Częstochowa, tel. 604 500 130
  • PKS Częstochowa SA ul. Krasińskiego 14/24, 42-200 Częstochowa, tel. 608 441 02
  • Stacja Kontroli Pojazdów Jerzy Sobalski ul. Gminna 36 B Mstów, tel. 604 188 97
  • Motocar Dąbrowscy Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów ul. Wyzwolenia 84 Wancerzów tel. 509 961 762

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj