Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwają „Częstochowskie Dni Trzeźwości”

Facebook Twitter

Fundacja Adullam wraz z magistratem przygotowała Częstochowskie Dni Trzeźwości. Do 30 września zaplanowano liczne spotkania i wykłady. Będzie również okazja, by lepiej poznać działające w każdej dzielnicy anonimowe Kluby Abstynenckie.

Od seminarium dla młodzieży rozpoczęły się wczoraj (23.09.) „Częstochowskie Dni Trzeźwości”. Przez cały tydzień akcję otwartych drzwi propagują Kluby Abstynenckie, organizatorzy z profilaktyką chcą dotrzeć przede wszystkim do osób młodych. Mówi Elżbieta Ferenc z częstochowskiej Fundacji Chrześcijańskiej Adullam.

Chodzi nam głównie o to, żeby ich uwrażliwić, że ten problem istnieje: w ich środowisku wiekowym, jak również w ich otoczeniu. Tam, gdzie przebywają, gdzie mieszkają. I chcemy ich troszeczkę uwrażliwić i otworzyć tak, żeby wiedzieli, gdzie przyjść z określonymi problemami. Dla nas bardzo ważna jest także integracja środowisk, które pracują na rzecz osób uzależnionych od alkoholu w naszym mieście.

W naszym mieście klubów abstynenckich jest 10, działają w każdej dzielnicy.

Propagujemy rozpowszechnienie miejsc, gdzie można otrzymać pomoc, jeżeli  dostrzeżemy problem lub jesteśmy ofiarą tego problemu, ważnego w dzisiejszej społeczności. Zaczynamy od młodzieży, aby oni już wiedzieli. Dając im adresy klubów abstynenckich, wizytówki MONARU, dając im materiały mówiące o problemie, chcemy ich przestrzegać i zachęcać do tego, aby w razie potrzeby przekazali ulotkę koledze, jeżeli będą widzieli u niego problem, bądź sami z niej skorzystali.

Mówił Witold Mackiewicz, wolontariusz z Fundacji Adullam.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj