Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trwa remont ulic Wyszyńskiego oraz Sokolej w Częstochowie [FOTO]

Facebook Twitter

Kierowcy na koniec utrudnień w rejonie ulicy Wyszyńskiego muszą poczekać do jesieni. Wykonawca na realizację prac ma cztery miesiące od podpisania umowy. Nową nawierzchnię zyska też fragment ul. Sokolej w dzielnicy Gnaszyn- Kawodrza.

Fot. czestochowa.pl

Remont ulic Wyszyńskiego oraz Sokolej w Częstochowie

Remont przechodzi odcinek ul. Wyszyńskiego od Św. Jadwigi do Podhalańskiej. Prace ruszyły pod koniec czerwca. Została zerwana stara nawierzchnia drogi, teraz trwa układanie krawężników, droga zyska nową nawierzchnię. W zakres prac wchodzi także m.in. regulacja studzienek dla kratek ściekowych ulicznych, zaworów wodociągowych i gazowych, włazów kanalizacji sanitarnej i deszczowej; remont cząstkowy obramowania jezdni i chodników oraz nawierzchni z klinkieru drogowego, remont cząstkowy nawierzchni z płyt drogowych betonowych, oczyszczanie i plantowanie poboczy, wykonanie trawników dywanowych oraz oznakowanie poziome nawierzchni bitumicznych. Koszt inwestycji to 1 mln 285 tys zł

Do czasu zakończenia prac oczywiście trzeba liczyć się na wymienionych odcinkach Wyszyńskiego i Sokolej z utrudnieniami w ruchu.

Fot. czestochowa.pl

Prace na Sokolej ruszyły na początku czerwca. Wykonawca na wybudowanie drogi ma czas do 18 sierpnia. Nawierzchnia betonowa z kostki brukowej, krawężniki, remont przydrożnych rowów, budowa zjazdów i dojść do posesji, takie zadanie muszą zostać zrealizowane w ramach podpisanej umowy. Wartość inwestycji to 397 tys. zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj