Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ruszają prace na A1 w Konopiskach. Kierowcy szykujcie się na gigantyczne utrudnienia

Facebook Twitter

W czwartek 20 lipca ruszają prace naprawcze nawierzchni betonowej autostrady A1 na jezdni w kierunku północnym, w Konopiskach. Pierwotnie prace GDDKiA planowała rozpocząć przed tygodniem, termin został przesunięty z uwagi na prognozowane upały.

Fot. gov.pl

Ruszają prace na A1 w Konopiskach

Zmianie uległa też organizacja ruchu na czas robót:

Marek Prusak: Naprawa gwarancyjna dotyczy 300-metrowego odcinka, który rok po oddaniu do ruchu drogi pofałdował się. Teraz nastąpi jego naprawa w ramach gwarancji. Wyremontowany zostanie odcinek na jezdni w kierunku na Częstochowę. Wiązało to będzie się z koniecznością przełożenia ruchu na jezdnię przeciwną. Tam udostępnimy kierowcom dwa pasy w kierunku na Katowice, jeden pas będzie dostępny dla kierowców podróżujących w kierunku Częstochowy

– informuje Marek Prusak rzecznik prasowy GDDKiA. To jednak nie koniec zmian:

Marek Prusak: Wprowadzimy ograniczenie prędkości do 60 kilometrów w miejscach przejazdów pomiędzy jezdniami oraz 80 kilometrów już na wysokości odcinka realizowanych prac. Na obszarze robót będzie obowiązywała również zasada jazdy na suwak. Termin zakończenia remontu przewidziano do końca października bieżącego roku.

O przesunięcie terminu napraw częstochowskiej obwodnicy apelował do GDDKiA prezydent Częstochowy. Krzysztof Matyjaszczyk zwrócił uwagę, na trudności, jakie spowodują dla ruchu w mieście wszelkie roboty na A1, realizowane w najbliższym czasie, podkreślając, że miastu grozi paraliż komunikacyjny. O komentarz poprosiliśmy GDDKiA. Apel prezydenta Matyjaszczyka pozostał jednak bez odpowiedzi.

GDDKiA informuje, że naprawa będzie obejmowała rozbiórkę istniejącej nawierzchni, budowę dodatkowych sączków odwadniających, wymianę gruntu podłoża oraz całej konstrukcji jezdni. Następnie wykonawca ułoży nową nawierzchnię z mieszanki mineralno-asfaltowej, wykona szczeliny dylatacyjne pomiędzy nawierzchnią betonową i asfaltową. Całość zakończy montaż barier ochronnych i wdrożenie docelowej organizacji ruchu uwzględniające odtworzenie oznakowania poziomego i pionowego. Wykonawca deklaruje zakończenie prac naprawczych w październiku br.

O apelu prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka przeczytacie TUTAJ 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj