Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zimowa rekrutacja na studia na częstochowskich uczelniach

Facebook Twitter

Częstochowskie uczelnie wyższe otwierają swoje podwoje dla nowych studentów. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy myślą o podniesieniu swoich kwalifikacji lub zmianie ścieżki kariery.

Zimowa rekrutacja na studia
fot. www.ujd.edu.pl

Zimowa rekrutacja na studia

Politechnika Częstochowska zimową rekrutację na semestr wiosenny prowadzi już od 8 stycznia i planuje ją zakończyć zaraz na początku przyszłego miesiąca, czyli 7 lutego. Rekrutacja dostępna jest dla wszystkich kierunków magisterskich w systemie stacjonarnym. Natomiast na studia niestacjonarne Politechnika zaprasza na takie kierunki jak informatyka czy bezpieczeństwo i higiena pracy.

Z kolei częstochowski Uniwersytet Jana Długosza zimową rekrutację na studia II stopnia rozpocznie w najbliższy czwartek 1 lutego. O tym, na jakie studia można aplikować w zimowej rekrutacji Uniwersytetu Jana Długosza, informuje Marek Makowski z UJD:

Marek Makowski: Kandydaci mogą aplikować na trzy kierunki studiów drugiego stopnia, czyli inżynierię bezpieczeństwa, tutaj jest możliwość studiowania na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych, inżynierię medyczną, również studia stacjonarne i niestacjonarne oraz malarstwo, w tym przypadku studia stacjonarne. Wszelkie informacje o kierunkach, zasadach kwalifikacji wraz z procedurą rekrutacji można znaleźć na naszej stronie internetowej, która przekieruje do systemu rekrutacyjnego.

Co zyskają studenci poszczególnych kierunków po ich ukończeniu?

Marek Makowski: W przypadku inżynierii bezpieczeństwa absolwent jest przygotowany do pracy i służby m.in. w administracji publicznej ukierunkowanej na jednostki organizacyjne służby publicznej i jednostkach ochrony przeciwpożarowej, zakładach produkujących w różnorodnych gałęziach przemysłu, na stanowiskach związanych z programami inżynierii bezpieczeństwa. Absolwenci studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku inżynieria medyczna będą mogli podjąć zatrudnienie m.in. w przedsiębiorstwach związanych z projektowaniem i wytwarzaniem aparatury oraz sprzętu medycznego w charakterze konstruktorów. Absolwenci studiów na kierunku malarstwo uzyskują tytuł zawodowy magistra sztuki, specjalność malarstwo sztalugowe lub malarstwo w architekturze i urbanistyce.

Listy przyjętych Uniwersytet ogłosi 23 lutego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj