Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trudne warunki na szlakach. GOPR Beskidy ratuje turystów na Babiej Górze

Facebook Twitter

Trzech turystów, którzy stracili orientację na szczycie Babiej Góry w Beskidach, otrzymało pomoc od Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wezwanie o pomoc napłynęło w czwartek po południu, gdy warunki na górze były bardzo trudne. Prędkość wiatru dochodziła do 100 km/h, a widoczność była ograniczona do zaledwie kilku metrów.

fot.fb/GOPR Beskidy

GOPR Beskidy uratował turystów

Turyści mieli zainstalowaną aplikację „Ratunek”, która pozwoliła ratownikom szybko ustalić ich dokładną lokalizację. Ratownik z Markowych Szczawin wyruszył w kierunku uwięzionych turystów. Po dotarciu do nich i ocenie ich stanu, podjęto decyzję o sprowadzeniu ich do dyżurki. Dwójka turystów zeszła o własnych siłach do Zawoi Markowej po odpoczynku i ogrzaniu w stacji ratunkowej, natomiast jedna osoba z kontuzją biodra została przetransportowana quadem.

fot.fb/GOPR Beskidy

GOPR Beskidy ostrzega-  trudne warunki na szlakach!

Warunki na szlakach w rejonie Babiej Góry są obecnie trudne. Na partiach szczytowych leży około 150 cm śniegu, a obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Dlatego też, w przypadku wypadku czy zagubienia, turystom zaleca się skorzystanie z pomocy GOPR. Można to zrobić, dzwoniąc pod bezpłatny numer alarmowy: 985 lub 601 100 300.

/PAP/

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj