Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ratownik GOPR Beskidy zginął w lawinie w Tatrach

Facebook Twitter

GOPR Beskidy w żałobie. W minioną sobotę, w wyniku lawiny w Tatrach zginął 34-letni mężczyzna. To ratownik Grupy Beskidzkiej GOPR Michał Wojarski.

Ratownik GOPR Beskidy
fot. GOPR Beskidy

Ratownik GOPR Beskidy zginął w lawinie w Tatrach

Członkowie Grupy GOPR Beskidy żegnają przyjaciela. 34-letni ratownik, członek tej grupy Michał Wojarski, zginął w minioną sobotę w Tatrach Wysokich. Porwała go lawina.

Według informacji policji do wypadku lawinowego doszło w rejonie Świnickiej Przełęczy. Niestety, młodego mężczyzny nie udało się uratować. W niedzielę jego ciało ratownicy TOPR przetransportowali do początku szlaku na Halę Gąsienicową z Brzezin.

Policjanci ustalili, że tragicznie zmarły to 34-latek z Małopolski. Został znaleziony przez ratowników TOPR w nocy w lawinisku. Ciało z polecenia prokuratury zabezpieczono do dalszych badań. Poszukiwania prowadzone już były w nocy, gdy rodzina utraciła kontakt z mężczyzną.

W Tatrach w miniony weekend spadło kilkanaście centymetrów śniegu. Powyżej 1700 metrów n. p. m. obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

To dzięki Michałowi corocznie stawaliśmy na starcie Zawodów na Orientację Ratowników Górskich, które współorganizował. Na potrzeby każdej edycji mapował Beskidy, dbał o trasę i wszystkie aspekty techniczne zawodów. Michał eksplorował też Tatry, jest autorem nowych linii i zjazdów, m.in. w zespole z Piotrem Kądziołką i Zbigniewem Schleiferem, jako pierwsi zjechali nową linią z wierzchołka Skrajnego Granatu (trudność 5, maks. nachylenie 48°, dł. zjazdu 1180 m)
– piszą o zmarłym koledzy z Beskidzkiej Grupy GOPR.
Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024