Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Trójkolorowe pojemniki na przeterminowane leki już ustawione przy CUK

Facebook Twitter

Pod siedzibą CUK przy alei Wolności pojawiły się już trzy zapowiadane pojemniki na przeterminowane leki. Kolejne ułatwią mieszkańcom pozbywanie się takich odpadów w pobliżu magistratu przy ul. Waszyngtona. 

pojemniki na przeterminowane leki
Fot. czestochowa.pl

Pojemniki na przeterminowane leki już stoją w Częstochowie

Na pewno zwracają uwagę nowymi kolorami, jakich do tej pory nie było w częstochowskim systemie gospodarowania odpadami. Dlatego lekarstwa często lądowały w pojemnikach ze zmieszanymi śmieciami, a w ten sposób nie powinniśmy się ich pozbywać. To trzy połączone podłużne kontenery – w kolorze lawendowym na tabletki i kapsułki, różowy na odpady w postaci strzykawek i produktów z tzw. domowej iniekcji oraz trzeci na przeterminowane syropy i krople, w kolorze jasno-zielonym.

Te punkty będą monitorowane, aby zadbać o bezpieczeństwo pracowników, którzy te środki odbierają oraz aby nikt postronny nie wyjmował leków z pojemników. Pozbędziemy się niepotrzebnych lekarstw w sposób bezpieczny, darmowy i ogólnodostępny. Trzeba pamiętać, że to wyroby potencjalnie niebezpieczne, dlatego powinniśmy je umieszczać właśnie tutaj. Kontenery znajdują się w centrum miasta, aby każdy miał do nich dostęp.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj