Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Tragedia w Częstochowie: gonił złodziei, wpadł pod tramwaj

Facebook Twitter

W środowe (3.02.) późne popołudnie na torach tramwajowych śmierć poniósł młody mężczyzna. Wypadek wydarzył się w rejonie przejścia na wysokości dworca PKS w Częstochowie.

Około godz. 17.30 20-latek wpadł pod koła nadjeżdżającego tramwaju. Jak się okazało z zeznań świadków wynika, że mężczyzna wbiegł nagle na torowisko przy al. Wolności. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, iż 20-letni mężczyzna gonił złodziei, którzy ukradli alkohol ze sklepu, w którym pracował. Policja badając przebieg zdarzenia ma analizować zapisy miejskiego monitoringu, którego kamery zarejestrowały tragedię:

– mówił podinspektor Paweł Wosiński wydziału ruchu drogowego częstochowskiej policji. Aby wydostać ofiarę spod pojazdu, z zajezdni MPK musiał dojechać dźwig, który był w stanie podnieść tramwaj.

Przez kilka godzin tramwaje były wyłączone z ruchu. MPK wprowadziło komunikację zastępczą. Na skutek wypadku w tej części miasta utworzyły się duże korki.

Policjanci ustalili i zatrzymali już dwóch sprawców kradzieży alkoholu w sklepie. 21-letni mężczyzna i jego rok młodszy kolega usłyszeli już zarzuty kradzieży.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024