Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Teatr Mickiewicza: Klasyczna bajka o Czerwonym Kapturku i bajka japońska

Facebook Twitter

Teatr im. Adama Mickiewicza przygotowuje już małą widownię na propozycje podczas ferii zimowych. Dzieci będą mogły zobaczyć podczas zimowej przerwy dwa przedstawienia.

Teatr Mickiewicza ferie w teatrze dla dzieci
fot.Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

Teatr Mickiewicza zaprasza na ferie

Teatr im. Adama Mickiewicza ma dla najmłodszych propozycje na ferie. Jedną z nich jest klasyczna bajka w nieklasycznej formie, czyli Czerwony Kapturek:

Katarzyna Szeląg: Adresowane do tej młodszej widowni. Aczkolwiek biorąc pod uwagę to, jak jest zrealizowana ta sztuka, myślę, że również starsze osoby będą się świetnie bawiły na tej bajce. Ona oczywiście tradycyjnie jest muzyczna, rozśpiewana, bo takie są nasze bajki. Jest przepiękna też scenografia. No i najważniejsze, nasz wilk jest bardziej śmieszny niż straszny, więc zapraszamy nawet najmłodsze dzieci, bo naprawdę nie ma się czego bać. Ta adaptacja jest troszeczkę uwspółcześniona, są wprowadzone dodatkowe postacie do tej bajki, więc nie ma tylko Babci, Czerwonego Kapturka i Wilka oraz pana leśniczego.

Zachęca Katarzyna Szeląg z działu promocji częstochowskiego teatru.

Teatr Mickiewicza fot.Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie

W lutym na najmłodszych czekać będzie również bajka oparta na motywach japońskiej mitologii, czyli „Jak zostać smokiem”:

Można już powiedzieć, że nasz bajkowy przebój, bo po całym secie mikołajkowym, kiedy tych bajek zagraliśmy chyba ponad 20. Spektakl bardzo podoba się publiczności, nie tylko częstochowskiej, bo z daleka do nas również przyjechali widzowie. Bajka jest przepiękna, multimedialna, jest bardzo dużo projekcji. Takie cuda udało się na naszej scenie stworzyć. Zapraszamy serdecznie, bo to nie jest bajka tylko dla dzieci, właściwie to nie jest bajka. To jest prawdziwy spektakl z morałem i z cudownymi wrażeniami.

Trwa wielkie odliczanie do ferii zimowych, które rozpoczną się 29 stycznia. Warto też sprawdzić, co na ten okres teatr w Częstochowie przygotował dla pozostałych widzów. Propozycje znajdziecie w bieżącym repertuarze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj