Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Teatr Mickiewicza wystawia japońską bajkę. To druga premiera w tym sezonie

Facebook Twitter

Częstochowski Teatr Mickiewicza zaprasza na nietypowy spektakl zatytułowany „Jak zostać smokiem". To bajka rodem z odległej Japonii.

Teatr Mickiewicza w Częstochowie

Teatr  Mickiewicza w Częstochowie jeszcze w listopadzie wystawi drugą w tym sezonie nowość. Tym razem skierowana do młodszej widowni i absolutnie premierowa. Tym razem będzie to bajka pt. „Jak zostać smokiem” zaczerpnięta z Japonii…

Ewa Oleś: To jest takie novum w naszym teatrze, ponieważ zazwyczaj sięgaliśmy po klasykę baśni lub bajek. Oczywiście one były zaadaptowane na częstochowską scenę, natomiast teraz sięgamy po coś, czym podobno młodzież i młodzi ludzie bardzo fascynują, czyli bajkę japońską. Bajka opiera się na legendach, na mitach, na kulturze japońskiej. I tak naprawdę wiele z przestrzeni scenicznych będzie na tej kulturze oparte, ponieważ zarówno w muzyce, jak i scenografii nawiązujemy do pewnych symboli japońskich.

Nadchodząca premiera przygotowywana jest na motywach japońskich mitów, mówi Ewa Oleś – sekretarz literacki częstochowskiego teatru. Chociaż tytuł przeznaczony jest dla najmłodszych, na pewno spodoba się dorosłym widzom…

Ewa Oleś: Bajka ogólnie jest o uczuciach. Jedno z ważniejszych zdań, które pada w bajce to to, że trzeba przytulić swoje uczucia. I myślę, że na ten czas to jest jakieś nasze motto i że nie wszystko zdobywamy walką. I ona nie jest hermetyczna, bo tego się obawialiśmy, że te mity i symbole japońskie ludziom, którzy się nie interesują kulturą, będą obce, ale tak naprawdę nie będą. Wszystko jest tłumaczone. Będzie pełno wzruszeń. Jeżeli ktoś właśnie w teatrze szuka takich dobrych wzruszeń i czegoś bardzo pozytywnego, to zapraszamy.

Bajkowa premiera w Teatrze i. Adama Mickiewicza do obejrzenia już od 18 listopada. Pierwszy spektakl o godz. 17.00. Polecała Ewa Oleś.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj