Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Teatr Adama Mickiewicza: Nowa japońska bajka scenie. To dobra propozycja na Mikołaja.

Facebook Twitter

Na deskach dużej sceny Teatru im. Adama Mickiewicza zagościła kolejna premiera. Bajka inspirowana kulturą japońską pt. „Jak zostać smokiem" wpasowuje się w tegoroczne mikołajkowe pokazy.

Teatr Adama Mickiewicza
fot. www.teatr-mickiewicza.pl

Rozpoczęły się prezentacje dla indywidualnych małych widzów z rodzicami oraz dla szkół. W jednej z głównych ról zobaczymy występującego gościnnie na częstochowskiej scenie Mariusza Urbańca.

Mariusz Urbaniec: Haruki jest młodym chłopcem, który we wczesnym wieku stracił swoich rodziców. Wychowuje się z babcią. Jest raczej zastraszonym, zaszczutym troszkę, ale jednocześnie z głęboką wewnętrzną siłą chłopcem i jego podróż jest podróżą ku wczesnej dorosłości. Dzięki spotkanej Ayumi, magicznej lisicy, udaje mu się przebrnąć przez te wszystkie przygody i stać się w jakiś sposób młodym mężczyzną.

Teatr Adama Mickiewicza: Nowa japońska bajka scenie.

„Jak zostać smokiem” – to najnowsza propozycja Teatru Adama Mickiewicza, przeznaczona zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych widzów. Tak o sztuce zrealizowanej w Częstochowie mówi reżyser.

Karolina Okurowska-Wabnic: Inspiracje miały tak naprawdę trzy źródła. Pierwszym z nich była ogólnie pojęta baśniowość i zrobienie dosyć klasycznej baśni, która będzie skierowana do dzieci. Niestety takie tradycyjne baśnie nie zawsze mają ten element. Chcieliśmy, żeby ona była autentycznie skierowana do dzieci, do współczesnych dzieci, więc stąd też rozmowa o uczuciach jako druga inspiracja. No i ostatnim, ale bardzo ważnym elementem była też kultura Japonii, japońskiej Okayi, żeby zanurzyć się w to, żeby poznać to wszystko od takiej bardziej egzotycznej strony.

Teatr Adama Mickiewicza

fot. www.teatr-mickiewicza.pl

Powiedziała nam przy okazji premiery spektaklu Karolina Okurowska-Wabnic. To coś specjalnego dla wszystkich miłośników baśni, o czym przekonamy się podczas licznych grudniowych pokazów w ramach tegorocznej akcji „Mikołaj z Teatrem”. To zarazem druga w tym sezonie artystycznym premiera w częstochowskim teatrze. Dzieci przyciągają na spektakl na pewno wyjątkowi bohaterowie.

Gabriela Bissinger: Gram lisicę Ayumi. Jest to taka perełka, iskierka uśmiechu. Energetyczna niosąca ze sobą nadzieję, pobudzającą odwagę w sercu. Jest takim przewodnikiem dla głównego bohatera, ale też dla dzieci. Ayumi jest również dla mnie osobiście przewodnikiem, wielokrotnie mnie zaskakuje i myślę, że to jest takie piękne zadanie, które zostało przede mną jako aktorką postawione, żeby Ayumi miała taką siłę faktycznie, żeby prowadzić tą jasną stroną, jasną drogą przed siebie.

Mówiła występująca gościnnie Gabriela Bissinger. W okolicach Mikołaja bajkę „Jak zostać smokiem”, Teatr Mickiewicza pokazuje aż 18 razy.

Teatr Adama Mickiewicza: Nowa japońska bajka scenie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2024