Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Teatr im. Adama Mickiewicza przygotowuje repertuar na czerwiec

Facebook Twitter

W oczekiwaniu na zniesienie obostrzeń 29 maja, w Teatrze Adama Mickiewicza przygotowywany jest repertuar na czerwiec. Przez dwa miesiące miejska scena miała w planach pokazać 40 przedstawień.

Od koncertów, przez komedię, po bajki dla dzieci.

Pokażemy wszystkie nowe nasze tytuły, które niedawno miały swoje premiery, więc „Dziewiąty dzień księżycowy”, „Cudowną terapię”, „Testosteron”, „Królową Śniegu”, na Dzień Dziecka wznowimy „Trzy świnki”. Przygotowujemy taki specjalny koncert dla wydziału zdrowia. Ten koncert miał się odbyć rok temu w kwietniu – Międzynarodowy Dzień Służby Zdrowia, kiedy prezydent miasta wręcza pracownikom służby zdrowia nagrody im. dr Władysława Biegańskiego. Byliśmy zaproszeni do filharmonii ze spektaklem „Zaczarowany Koń” – nie udało się, bo pandemia. Miał się ten koncert odbyć teraz w kwietniu, nie udało się, bo jeszcze jesteśmy w zamknięciu

– wymienia Robert Dorosławski – dyrektor Teatru Adama Mickiewicza. Koncert dla służby zdrowia miał zostać zagrany 21 maja, pandemia pokrzyżowała wszelkie plany. Wszystkie wydarzenia trzeba było odwołać do 28 maja. W Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie gotowa jest także kolejna premiera „Pannonica”, która czeka by pojawić się na afiszu:

Pannonice Rothschild baronowej jazzu, mecenasce czarnoskórych jazzmanów w latach 50 i 60 w Stanach Zjednoczonych, bardzo kolorowy, bogaty życiorys arystokratki i milionerki, która poświęciła się jazzowi, muzyce tak naprawdę. Mamy patronat Jazz Forum nad tym projektem, z czego się bardzo cieszymy. Przedstawienie piękne, muzyczne. Premiera miała się odbyć 17 kwietnia, z oczywistych względów musieliśmy ją przesunąć

– zapowiadał czekając na otwarcie i publiczność teatralną Robert Dorosławski. W połowie maja rozpoczną się przygotowania do kolejnej premiery „Strefa Zero”. Jednak ten spektakl zostanie pokazany dopiero jesienią.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj