Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szpital na Parkitce postawi nowy tomograf, chce też w jednym miejscu utworzyć OIOM

Facebook Twitter

Nie zabraknie dalszych inwestycji w sprzęt, w poprawienie możliwości diagnostycznych i nowoczesność na oddziałach. Zapowiada dyr. Zbigniew Bajkowski, szef Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Wśród najnowszych przedsięwzięć jest zakup i montaż nowoczesnego tomografu komputerowego za 4,3 mln zł.

Szpital na Parkitce Śmierć dwóch pacjentów dzwon życia
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie.

Placówka już rozstrzygnęła przetarg. Ponadto szpital złożył do budżetu województwa dwa duże projekty inwestycyjne, których koszt wynosi około 52 mln złotych:

Zbigniew Bajkowski: Chcemy pozyskać pieniądze na remont traktu porodowego, sali cięć cesarskich i traktu operacyjnego, tego, który ma już 30-kilka lat i od początku nie był remontowany. Złożyliśmy wniosek do budżetu województwa śląskiego. My też chcemy się dołożyć do tej inwestycji. Ta inwestycja obejmowałaby również budowę całkiem nowego OIOMu, czyli Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej na około 24-25 łożek, czyli bardzo dużego.

Szczególnie ważną inwestycją jest planowana budowa nowego oddziału intensywnej opieki medycznej przy ulicy Bialskiej na Parkitce. Funkcjonowanie dotychczasowej jednostki jest utrudnione, przez jej aktualne rozdzielenie na trzy różne lokalizacje:

Zbigniew Bajkowski: Jeden na Bialskiej, drugi przy PCK 7. Mamy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej dla dzieci, tu również przy Bialskiej, ale w trochę inne lokalizacji. Chcemy stworzyć z tego jeden duży oddział, który będzie również częściowo przeznaczony dla dzieci. Chcemy skumulować cały personel anestezjologiczny, którego również za dużo nie ma, w jednym miejscu i chcemy, żeby temu personelowi pracowało się lepiej i efektywniej, żeby ludzie mogli dostać opiekę taką, o jaką im chodzi

– informował Zbigniew Bajkowski, dyrektor wojewódzkiej lecznicy z Parkitki. W ciągu ostatnich 3 ostatnich lat w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie zrealizowano inwestycje na łączną kwotę ok 130 mln złotych.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024