Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Szokujące doniesienia z miejscowości Kuleje. Ktoś zastrzelił tam psa

Facebook Twitter

Szokujące doniesienia z miejscowości Kuleje, ktoś zastrzelił tam psa, informują nasi słuchacze z gminy Wręczyca Wielka a Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku potwierdza. Do tego zdarzenia doszło w minioną sobotę (7.08). Sprawcy jak dotąd nie udało się ustalić.

O szczegółach powiedział nam przed chwilą asp. Kamil Raczyński z Komendy Powiatowej w Kłobucku

W dniu dzisiejszym w godzinach rannych otrzymaliśmy informację, że w minioną sobotę 7 sierpnia na jednej z posesji, w miejscowości Kuleje nieznany sprawca zastrzelił psa rasy mieszanej. Prawdopodobnie dokonał tego z wiatrówki bądź innej broni pneumatycznej. Aktualnie sprawą zajmują się kłobuccy śledczy oraz mundurowi z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej. Czynności prowadzone są w kierunku naruszenia prawa, przestępstwa określonego w ustawie o ochronie zwierząt, dotyczącego zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem, za co m.in. grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Pies został zastrzelony z wiatrówki lub z innej broni pneumatycznej

– usłyszeliśmy od rzecznika prasowego Komendy w Kłobucku. Sprawcy grozi do 5 lat więzienia:

Jeśli ktokolwiek z mieszkańców czy innych świadków posiada wiedze na temat tego zdarzenia, liczymy na pomoc i gwarantujemy anonimowość. Prosimy o kontakt z Powiatową Komendą Policji w Kłobucku bądź też z Komisariatem Policji we Wręczycy Wielkiej.

Można też dzwonić pod numer alarmowy 112. Śledztwo jest w toku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj