Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sytuacja hydrologiczna w Częstochowie i regionie. Na Śląsku 116 interwencji strażaków

Facebook Twitter

116 interwencji strażaków w woj. śląskim dotyczących sytuacji atmosferycznej i hydrologicznej w ciągu ostatniej doby. W Radiu Jura sprawdzamy, jak sytuacja przedstawia się w Częstochowie i okolicznych gminach.

Sytuacja hydrologiczna w Częstochowie
alarm przeciwpowodziowy/ fot.Ochotnicza Stra

116 interwencji strażaków

Najwięcej razy strażacy interweniowali na północy woj. śląskiego, w powiecie częstochowskim 17 razy, myszkowskim 15.

Działania Straży Pożarnej w 62 przypadkach związane były z przyborami wód (w tym przy 47 interwencjach pompowano wodę), a w 54 przypadkach związane były z usuwaniem skutków silnych wiatrów. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Nie odnotowano też braków w dostawach energii elektrycznej.

Sytuacja hydrologiczna w Częstochowie

Wojewoda Śląski wczoraj (7.02) ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu myszkowskiego , częstochowskiego i samej Częstochowy. Alarm przeciwpowodziowy obowiązuje od środy na terenie gminy Kruszyna, w miejscowościach Łęg I Kijów. Podobne zarządzenie cały czas obowiązuje też na terenie gminy Mstów. Z kolei w Starokrzepicach, to powiat kłobucki, Liswarta przerwała wał przeciwpowodziowy na liczącym blisko 25 metrów odcinku, miejsce przerwania strażacy zabezpieczyli workami z piaskiem.
Sytuacja jest stale monitorowana.

W ocenie miejskich służb antykryzysowych sytuacja w Częstochowie jest na razie stabilna, rzeki znajdują się w korytach, natomiast niezbędny jest stały monitoring ich poziomu, stanu wałów oraz innych elementów systemu zabezpieczenia przez powodzią.
Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024