Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pogotowie przeciwpowodziowe w Częstochowie już nie obowiązuje

Facebook Twitter

Poprawiła się zdecydowanie sytuacja hydrologiczna w naszym regionie. Ze względu na obniżenie się poziomu wody w rzece Warta poniżej stanu alarmowego w miniony piątek (9.02) odwołano alarm przeciwpowodziowy na terenie Gminy Mstów.

Pogotowie przeciwpowodziowe Intensywne opady Pogotowie przeciwpowodziowe deszczu Stan pogotowia przeciwpowodziowego

Pogotowie przeciwpowodziowe w Częstochowie

W Częstochowie odwołano w poniedziałek (12.02) rano pogotowie przeciwpowodziowe:

Rafał Kusal: Od czwartku na terenie miasta stan wód obniżył się na tyle nisko, że są już poniżej stanów ostrzegawczych. Wciąż prowadzone pogotowie przeciwpowodziowe przez pana wojewodę i miasto zostało utrzymane do dnia dzisiejszego do godziny dziesiątej. Dokładnie o tej godzinie dostaliśmy informację, że pan wojewoda odwołuje takie pogotowie. Poziom rzek pomimo opadów, jakie miały miejsce w weekend, nie wzrósł na tyle, aby zagrozić bezpieczeństwu w zakresie osiągnięcia stanów ostrzegawczych. W tej chwili to jest 20-30 centymetrów poniżej tych stanów ostrzegawczych, jakie mamy określone w naszych częstochowskich rzekach.

Informuje Rafał Kusal naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Częstochowy. Służby monitorują sytuację hydrologiczną na bieżąco:

Rafał Kusal: Oczywiście sytuacja jest cały czas monitorowana, niezależnie od tego, czy takie pogotowie jest prowadzone, czy nie. Nasze służby miejskie w Centrum Zarządzania Kryzysowego, które funkcjonuje 24 godziny, codziennie monitorują poziomy rzek, przepływ wody (…). Oczywiście cały czas jesteśmy w kontakcie ze służbami wojewody, Wodami Polskimi, jak również śledzimy wydawane ostrzeżenia przez IMGW, na najbliższe dni takich ostrzeżeń nie ma.

Strażacy mają też mniej pracy w związku z pompowaniem wody. W ciągu ostatniej doby takich interwencji przeprowadzono w regionie częstochowskim – dziesięć.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024