Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Światowy Dzień Krwiodawcy powinien nas zachęcać do pomocy

Facebook Twitter

W środę 14 czerwca obchodziliśmy w tym roku Światowy Dzień Krwiodawcy 2023. Przed nami sezon urlopowy, gdy krew jest bardziej potrzebna, a honorowi krwiodawcy wyjeżdżają. Wówczas w lokalnych centrach kurczą się zapasy. Każda okazja jest dobra by zachęcić osoby, które zechcą pomóc innym.

Legion i Amazonki Zbiórka krwi w Częstochowie Akcja krwiodawstwa na Politechnice HDK Legion Akcja krwiodawstwa Zbiórka krwi w Częstochowie częstochowscy krwiodawcy

Światowy Dzień Krwiodawcy

W tej sprawie zadzwonił do nas Pan Tomasz Muszyński, wieloletni krwiodawca w Częstochowy, zaprzyjaźniony z Radiem Jura:

Tomasz Muszyński: Dzień dobry. Tomasz Muszyński, były krwiodawca. Zachęcam osoby, które mogą oddać krew, żeby się nie wahały. To nic nie boli, a może komuś pomóc. Mój licznik zamknął się na liczbie 87 700 mililitrów. Pozdrawiam gorąco.

Pan Tomasz Muszyński był gościem w naszym studiu. Przeczytajcie cały wywiad: radiojura.pl/honorowy-krwiodawca-rekordzista-czestochowianin-oddal-ponad-85-litrow-krwi-przez-46-lat

Zachęcamy i my. W sprawie oddawania krwi najlepiej skontaktować się z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i jego oddziałem przy ul. Kopernika. Warto też wspierać organizowane w regionie akcje i zbiórki krwi.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024