Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sukcesy na koncie Patrycji Pacak

Facebook Twitter

Związana z Częstochową szybowcowa mistrzyni Patrycja Pacak, znalazła się na 1. miejscu w akrobacji samolotowej.

Zawody w Zielonej Górze okazały się dla przedstawicielki Aeroklubu Częstochowskiego bardzo udane, szczególnie że był to jej debiut w tej klasie.

To był bardzo udany debiut – muszę to przyznać, ale też poprzedzony ciężkim treningiem. W tym roku tak to się trochę naturalnie ułożyło, dlatego że wszyscy pytali o zawodnicze plany, nie wiedziałam jak te plany moje akrobacyjne się rozwiną. W tym roku odwołano nam wszystkie imprezy szybowcowe, także nie było żadnych zawodów krajowych na rangi Mistrzostw Polski ani zawodów międzynarodowych, więc trochę było czasu na taki inny trening. Pomyślałam sobie, że to taka naturalna droga, żeby rozwijać się, więc poszłam w tę akrobację samolotową i postanowiłam spróbować swoich sił na zawodach. 

Patrycja Pacak zajęła pierwsze miejsce w Pucharze Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Intermediate. Częstochowianka jako przedstawicielka aeroklubu również na zawodach w Toruniu zaliczyła udany występ i zdobyła brąz. Na rywalizację międzynarodowej rangi trzeba będzie jeszcze poczekać.

To zawsze jest najlepszy wymiernik tego, czego się nauczyliśmy. Udało się zwyciężyć w Pucharze Polski, który zakończył się w Zielonej Górze. W tym roku już na pewno wszystkie międzynarodowe imprezy też są odwołane. Właśnie jestem w trakcie Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej. Mamy zmagania właśnie na poziomie takim krajowym najwyższym i trzeba przyznać, że są to jedne z większych zawodów od paru lat. Zleciało się ponad 10 samolotów akrobacyjnych z całej Polski. To są najnowsze maszyny, najszybsze, najlepsi piloci, także jest bardzo dużo emocji i się dzieje. 

Rozmawialiśmy z mistrzynią w akrobacji szybowcowej i samolotowej Patrycją Pacak. Przypomnijmy jest też jedną z osób w tegorocznym miejskim projekcie ,,Twarze Przyszłości”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj