Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stypendia dla lekarzy w Częstochowie. Medycy chcą zawodowo związać się z miastem

Facebook Twitter

To kolejna osłona akcji. Stypendia dla lekarzy w Częstochowie przyznane. To propozycja dla tych młodych medyków, którzy swoją zawodową przyszłość wiążą z miastem.

Stypendia dla lekarzy w Częstochowie
czestochowa.pl

Częstochowa Dla Medyków w kolejnej odsłonie. Miasto podpisuje umowy z młodymi, jeszcze studiującymi lekarzami i pielęgniarkami, którzy w najbliższych latach chcą zawodowo związać się z naszym szpitalem. Tym razem to 6 studentów z kierunku lekarskiego oraz 3 studentki z kierunku pielęgniarskiego. Oczywiście od samorządu otrzymają stypendia.

Krzysztof Matyjaszczyk:  Chodzi o to, żeby z jednej strony pomóc młodym ludziom, którzy studiują, uczą się na kierunkach medycznych, a z drugiej strony, żeby odpowiedzieć na potrzeby naszych mieszkanek i mieszkańców, którzy potrzebują lekarzy i pielęgniarek jak najwięcej i jak najlepiej przygotowanych. Stąd zachęcamy młodych ludzi, którzy są na ostatnich latach studiów, aby związali swoją przyszłość z Częstochową, aby to tutaj podjęli pracę w Miejskim Szpitalu Zespolonym. W zamian oferujemy stypendia i wiele innych gratyfikacji w ramach programu „Częstochowa dla medyków”.

O programie przypomina prezydent Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk. Wszyscy stypendyści będą podnosić kwalifikacje i pracować na rzecz pacjenta w Miejskim Szpitalu Zespolonym, jednocześnie kończąc swoje studia i zdobywając dopiero specjalizacje.

Na pewno perspektywiczną sprawom jest to, że otworzył się tutaj Uniwersytet. Jest taka perspektywa na prace naukowe, na rozwój naukowy, na pracę też na uczelni. (…)

Oceniają młodzi lekarze: Aleksander Polus, Grzegorz Łyko i Maria Antos. W tym roku stypendia od miasta otrzyma 9 osób – w tym studenci kierunku lekarskiego uczelni z Łodzi, Katowic, Lublina i Kielc, a także trzy studentki pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Zarządzania w Częstochowie.

Tu jest bardzo dobre połączenie tego, że jednak możemy i kontynuować naukę i pracować jednocześnie. Potem i tak będziemy zatrudnione w szpitalu miejskim, więc tutaj dla nas to też jest potwierdzenie, że jednak tą pracę dalej będziemy miały. To jest wiele korzyści z tego wynikających. (…)

Powiedziały nam przyszłe pielęgniarki – Anna Pabiś, Anna Kierach oraz Angelika Radłowska. W minionych 4 latach z programu skorzystało w sumie 17 osób. Stypendium dla studentów i studentek pielęgniarstwa wynosi 1 tys. zł miesięcznie, a dla kierunku lekarskiego 2 tys. zł i jest przyznawane na okres 9 miesięcy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj