Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Studenci będą 13.03 debatować na temat Trybunału Konstytucyjnego

Facebook Twitter

"Kim jest Sędzia Trybunału Konstytucyjnego? Status sędziego TK wczoraj i dziś" to tytuł Seminarium Naukowego jakie organizuje Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego. To pierwsze tak duże wydarzenie na Wydziale Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Jana Długosza o charakterze ogólnopolskim.

fot. succo/ Pixabay

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 13 marca 2021 roku. Z powodu pandemii odbędzie się w trybie zdalnym, na platformie: Google Meet.

Jest organizowane seminarium na projekt ogólnopolski wokół konstytucji. Zrzesza studentów działających z prawem konstytucyjnym. Jest kierowane do wszystkich studentów a ponadto do uczniów szkół średnich, promując nasz wydział i naszą uczelnię. Prelegentami będą znamienite osoby, takie jak prof. Skotnicki, prof. Przywora i prof. Marian Grzybowski. Ponadto w planie są również wystąpienia studentów z całej Polski a na sam koniec będzie dyskusja o referatach i wystąpieniach ekspertów.

Prelegenci to wybitni prawnicy, konstytucjonaliści, prof. Grzybowski to sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Zapytaliśmy koordynatorkę wydarzenia, Karolinę Woźniak, czy studenci poruszą kwestię praworządności w Polsce?

Nie chcemy zajmować się tym tematem w ujęciu politycznym. Chcemy bardziej informacyjnie, żeby ludzie, którzy tak dużo mówią o Trybunale, wiedzieli, dlaczego się o tym mówi, dlaczego ten Trybunał jest tak ważny

– jak podkreśla Karolina Woźniak, prezes Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego – wydarzenie ma wymiar całkowicie apolityczny. Rozpocznie się w sobotę o godzinie 11.00.

Link do seminarium aktywny dnia 13 marca:

https://www.ujd.edu.pl/news/view/studenci-z-koa-naukowego-zapraszaja-na-spotkanie-online
https://meet.google.com/khy-edbg-zfd

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024