Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Strażnicy miejscy pomogli seniorce. Zgubiła się w mieście

Facebook Twitter

Częstochowscy strażnicy miejscy pomogli 86-letniej kobiecie, która przez przypadek wysiadła sama z pociągu w Częstochowie i zagubiła się.

Strażnicy miejscy pomogli seniorce

Dyżurny częstochowskiej Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w rejonie ul. Zaciszańskiej znajduje się starsza kobieta, która nie wie gdzie jest. Strażnicy ustalili, że 86-latka jechała pociągiem do rodziny i miała wysiąść na stacji w Korwinowie, lecz przejechała stację. Kobieta podała strażnikom miejskim numer telefonu do córki, która została telefonicznie powiadomiona przez dyżurnego Straży Miejskiej o zaistniałej sytuacji.

Do czasu przyjazdu córki, strażnicy zaopiekowali się kobietą, została przewieziona do siedziby Straży Miejskiej przy ul. Krakowskiej, gdzie oczekiwała na przyjazd córki.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje, aby osoby starsze miały przy sobie karteczkę z numerem do najbliższego członka rodziny. W przypadku zagubienia, pomoże to w szybkim powiadomieniu rodziny.

Jak podkreślają strażnicy – w tym konkretnym zdarzeniu ważna jest też postawa świadka, który nie przeszedł obojętnie przy zaniepokojonej starszej kobiecie, tylko poinformował służby o zaistniałej sytuacji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj