Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Sprzątnij po psie – przypomina straż miejska

Facebook Twitter

Właściciele psów w Częstochowie powinni pamiętać o obowiązku sprzątania po swoich czworonożnych przyjaciołach - przypomina Straż Miejska. Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku, zaśmiecanie miejsc publicznych jest wykroczeniem.

Sprzątnij po psie Marszobieg z psim przyjacielem
fot. Karsten_Kettermann / pixabay.com

Służby miejskie w Częstochowie od lat prowadzą kampanie mające na celu poprawę estetyki miasta. Aby zapewnić, że publiczne przestrzenie są czyste i bezpieczne dla wszystkich, Straż Miejska apeluje do właścicieli psów, aby przestrzegali kilku prostych zasad.

Przede wszystkim, psy powinny być prowadzone na smyczy. W przypadku psów o agresywnym zachowaniu, właściciele powinni dodatkowo korzystać z kagańca. Co więcej, istotnym obowiązkiem jest natychmiastowe usuwanie zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzęta domowe, nie tylko na klatkach schodowych, ale również na skwerach, trawnikach i innych miejscach publicznego użytku.

Straż Miejska w Częstochowie przypomina również, że obowiązek ten nie dotyczy osób niewidomych. Zgodnie z regulaminem, osoby te są zwolnione z obowiązku sprzątania po swoich zwierzętach.

Dodatkowo, zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia zwierząt oraz o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, psy muszą posiadać obowiązkowe szczepienia przeciwko wściekliźnie.

Sprzątnij po psie – to obowiązek każdego właściciela czworonoga

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj