Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Straż Miejska w Częstochowie podsumowała 2023 rok. Padła rekordowa liczba interwencji

Facebook Twitter

Prawie 33 tysiące interwencji, tysiące mandatów i pouczeń – tak wygląda podsumowanie rocznej działalności Straży Miejskiej w Częstochowie. Funkcjonariusze nie tylko reagowali na zgłoszenia mieszkańców, ale również aktywnie patrolowali ulice miasta.

Straż Miejska w Częstochowie
fot.czestochowa.pl

Straż Miejska w Częstochowie podsumowała 2023 rok

Straż Miejska w Częstochowie od 33 lat stanowi nieodłączny element krajobrazu miasta. Rok 2023 przyniósł rekordową liczbę interwencji, której suma wyniosła 32 866.

Znacząca część interwencji, bo aż prawie 14 tysięcy, została zainicjowana dzięki telefonicznym zgłoszeniom od obywateli. W ramach swoich działań strażnicy miejscy udzielili 18 420 pouczeń. Ponadto, nałożyli 6453 mandaty karne i skierowali 159 wniosków o ukaranie do sądu.

Straż Miejska w Częstochowie wykazała się również aktywnością w zakresie kontroli posesji pod kątem spalania odpadów, realizując 2100 takich działań. Warto również zwrócić uwagę na 6233 przypadki założenia blokad na koła nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, co podkreśla problem z parkowaniem w mieście.

Wśród innych działań, strażnicy miejscy umieścili 1116 osób w Ośrodku Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi lub w ich miejscach zamieszkania. Ponadto, 218 osób zostało przekazanych Pogotowiu Ratunkowemu, a 257 do rodziny lub do przytuliska.

Współpraca z Policją również przyniosła efekty – w 2023 roku Straż Miejska przekazała 104 sprawy, a w ręce policjantów trafiło 101 ujętych osób, w tym 54 sprawców przestępstw. Co więcej, pracownicy cywilni Straży Miejskiej, korzystając z miejskiego monitoringu wizyjnego, ujawnili 888 zdarzeń wymagających interwencji, z czego 786 zostało zrealizowanych przez strażników miejscowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2024