Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Strażnicy interweniują w sprawie nieodśnieżonych chodników

Facebook Twitter

Straż Miejska przypomina o obowiązku odśnieżania chodników przy posesjach. Ostatnie intensywne opady wymusiły usuwanie pokrywy śnieżnej z dachów, ale mundurowi mogą interweniować też tam gdzie nie da się przejść.

fot. Bruno /Germany/ Pixabay

Zwykle wystarczy pouczenie, ale strażnicy mogą też karać mandatem…

Należy odśnieżać chodniki, które przylegają bezpośrednio do posesji. Trzeba pamiętać, że odśnieżony chodnik pozwala osobom z łatwością przemieszczać się. Natomiast, jeżeli jest ślisko i jest lód może dojść do jakiegoś upadku, do kontuzji i wtedy mogą być jakieś dalsze konsekwencje prawne dla osoby, która zaniechała takiego odśnieżania. 

W ostatnich latach takich interwencji było niewiele, bo prószyło rzadko i niewiele. Teraz straż miejska odbiera liczne sygnały od częstochowian o nieodśnieżonych i śliskich chodnikach. O obowiązku zarządcom i administratorom przypomina Artur Kucharski.

Otrzymujemy poszczególne zgłoszenia z różnych dzielnic Częstochowy gdzie osoby zgłaszają nam, że jest ślisko, że jest nieodśnieżone i wtedy interweniujemy. W takim przypadku idziemy na miejsce, ustalamy właściciela czy też osobę, która zaniechała odśnieżania i podejmujemy stosowne interwencje.

Informował Artur Kucharski ze Straży Miejskiej w Częstochowie.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2021