Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

125 usuniętych wraków samochodów. Straż miejska skuteczna w odzyskiwaniu miejsc parkingowych

Facebook Twitter

Udało się w ostatnim roku w widoczny sposób odzyskać miejsca parkingowe, blokowane przez samochodowe wraki. Zajmowały potrzebne innym kierowcom parkingi na Tysiącleciu, w Śródmieściu czy na Wrzosowiaku.

fot.mat.prasowe

Straż miejska usunęła 125 wraków samochodów

W ciasnej miejskiej zabudowie parkingi są na wagę złota:

Artur Kucharski: Dzięki działaniom strażników miejskich w 2023 roku zniknęło 125 tzw. wraków aut, czyli samochodów, które były długotrwale nieużywane przez swoich właścicieli i blokowały miejsca parkingowe potrzebne innym mieszkańcom. To dobra wiadomość dla mieszkanek i mieszkańców, którzy zyskali wolne przestrzenie parkingowe. Problem z parkowaniem występuje szczególnie w zabudowie wielokondygnacyjnej.

Podsumowuje Artur Kucharski ze straży miejskiej. Jak dodaje, zwykle pomagają rozmowy funkcjonariuszy z zainteresowanymi. Wówczas zmobilizowani częstochowianie sami usuwają pojazdy lub wywożą je na złom. Sporadycznie zdarza się, że służby miejskie muszą odholować auto na płatny parking, oczywiście na koszt właściciela:

Artur Kucharski: Na działania strażników miejskich złożyło się 17 zleceń odholowania samochodów na parking strzeżony, a takie 108 rozmów z właścicielami aut. Rozmowy sprawiły, że 108 samochodów, które długotrwale blokowały parkingi, zostały zabrane przez swoich wścieli, tym samym zwolniły miejsca parkingowe, tak bardzo oczekiwane przez innych mieszkańców.

Informowała nas Straż Miejska i Artur Kucharski.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj