Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Straż Miejska w Częstochowie zadba o porządek i spokój publiczny podczas WOŚP

Facebook Twitter

Częstochowscy strażnicy miejscy przypilnują spokoju i porządku publicznego podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W nadchodzącą niedzielę mają czuwać nad bezpieczeństwem na ulicach miasta, aby atmosfera wydarzenia była przyjazna dla wszystkich uczestników.

Rozbój i pościg w centrum Częstochowy Straż Miejska w Częstochowie
fot.mat.prasowe

Straż Miejska w Częstochowie

W trakcie niedzielnego Finału WOŚP, strażnicy miejscy będą patrolować częstochowskie ulice, koncentrując się na zapobieganiu ewentualnym incydentom, zwłaszcza próbom kradzieży zawartości puszek z pieniędzmi. Apelują oni również do wolontariuszy, aby skupiali się na zbieraniu datków w miejscach o dużym natężeniu ruchu, unikając wchodzenia na prywatne tereny, takich jak bramy i podwórka. Zalecają również zbieranie pieniędzy w grupach, zamiast w pojedynkę.

Dodatkowo strażnicy miejscy zabezpieczą koncerty zorganizowane na Placu Biegańskiego. Operatorzy miejskiego monitoringu wizyjnego również będą czuwać nad utrzymaniem porządku i spokoju publicznego. W razie jakichkolwiek prób zakłócenia przebiegu imprezy, częstochowska Straż Miejska apeluje o natychmiastowe informowanie służb mundurowych. Numer telefonu alarmowego do strażników to 986, a ogólny numer alarmowy to 112.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj