Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Częstochowskiej uczci Dzień Kobiet w specjalny sposób

Facebook Twitter

Będzie aktywnie, na sportowo już 11 marca. Stowarzyszenie organizuje trening biegowy, który poza dobrą zabawą, będzie również miał charakter edukacyjny i zachęci do dbałości o własne zdrowie.

4 czerwca "Aktywnie w Blachowni - bo tak jest lepiej"
fot. StockSnap pixabay.com

Mówi Judyta Kabus, prezes stowarzyszenia:

Judyta Kabus: Nasze stowarzyszenie jest kojarzone z organizacją Forum Kobiet. Pandemia przerwała naszą działalność, dlatego w tym roku postanowiłyśmy w nowym składzie przypomnieć o sobie już 11 marca tego roku na promenadzie o godzinie 12. Dodatkowe atrakcje dla najmłodszych np. przejazd quadami, pojazdem off-road, kącik zabaw. Mamy również wszelakiego rodzaju różne porady związane z chorobami cywilizacyjnymi, porady dotyczące problemów przemocy. Zapraszamy oczywiście również mężczyzn na ten nasz Dzień Kobiet. Mężczyźni chcemy, aby biegli w spódnicach.

Udział mężczyzn w biegu w damskim przebraniu ma mieć jedynie akcent humorystyczny, panie mogą biec za to w dowolnym stroju. Na trening biegowy można zapisać się przed południem w dniu imprezy.

Judyta Kabus: Głównym celem Stowarzyszenia jest pomoc kobietom w różnych aspektach życia. Mamy nowe pomysły, żeby również rozszerzyć pomoc i zaopiekować się dzieciakami. Trening odbywa się pod hasłem „Miej siłę, bądź sobą”. Jest to akcja profilaktyczna i prozdrowotna, a przede wszystkim, żeby przypomnieć o dbaniu o zdrowie i o zadbaniu o siebie.

Marzena Kołodziejczyk: Będzie również punkt informacyjny skierowany do uchodźców z Ukrainy, w którym będzie można zdobyć informacje na temat tego, jak radzić sobie w nowym kraju, w nowej sytuacji.

– dodają Judyta Kabus oraz wiceprezes Marzena Kołodziejczyk, która na miejsce treningu biegowego zaprasza również panie z Ukrainy. Pomogą studenci, w przygotowanie imprezy z okazji Dnia Kobiet włączyli się też strażacy.

Judyta Kabus: Wolontariat będzie pełniło Koło Naukowe z Politechniki Częstochowskiej, z Wydziału Zarządzania z Katedry Logistyki. Młodzi ludzie chętni do pomocy. Zarówno strażacy, jak i młode osoby, które zajmują się różnymi innymi działaniami społecznymi, bardzo chętnie przyłączyły się do naszej akcji.

Spotykamy się 11 marca w południe na Promenadzie im. Czesława Niemena w dzielnicy Północ.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2023